آخرین اخبار

دومین کنگره بین المللی و چهاردهمین کنگره ملی ژنتیک ایران

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

دومین کنگره بین المللی و چهاردهمین کنگره ملی ژنتیک ایران در دانشگاه شهید بهشتی برگزار می شود…

دانش زیست‌شناسی، هرچند از کهن ترین دانش‌هایی بوده که بشر به آن توجه داشته‌است. اما از حدود یک صدهٔ پیش از این دانش زیرشاخهٔ تازه‌ای پدید آمد که آن را ژنتیک یا زن شناسی نامیدند و انقلابی در دانش زیست‌شناسی بوجود آورد. در سدهٔ هجدهم، گروهی از پژوهشگران بر آن شدند که چگونگی جابجایی برخی صفتها و ویژگیها را از نسلی به نسل دیگر بررسی کنند. از این ویژگیها به عنوان ویژگیهای ارثی یاد می‌شود.
در طول این سال‌ها علم ژنتیک در سطح جهان به سرعت رشد کرد اما ابعاد این رشته در ایران شناخته نشده بود . بر اساس این تحلیل در سال  گروهی از افراد علاقمند گردهم آمدند و با تهیه اساسنامه اقدام به تشکیل مجدد انجمن کردند.
از اهداف اولیه این انجمن می توان به ایجاد تشکل بین متخصصین ژنتیک کشور، اطلاع رسانی و ارائه آموزش عمومی درمورد مسائل ژنتیکی، انتشار کتب، نشریات علمی و هرگونه جزوه حاوی اطلاعات ژنتیکی به ویژه از طریق گروه های تخصصی و غیره است.
از این رو دومین کنگره بین المللی و چهاردهمین کنگره ملی ژنتیک ایران مورخ ۱تا۳ خرداد ۹۵ در محل سالن همایش های بین المللی دانشگاه شهید بهشتی برگزار خواهد شد.
محورهای این کنگره  ژنتیک گیاهی، ژنتیک انسانی،ژنتیک جانوری، ژنتیک پزشکی قانونی، سلول های بنیادی، ژنتیک ریزسازواره ها،ذخایر ژنتیکی، فناوری های نوین در ژنتیک، اخلاق و قوانین و مقررات، بیوانفورماتیک می باشد.
علاقه مندان می توانند برای اطلاعات بیشتر به سایت همایشwww.geneticscongress.ir مراجعه کنند.

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست