آخرین اخبار

گشایش نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی استان فارس

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی استان فارس در دانشگاه شیراز برگزار شد…

همزمان با آغاز هفته پژوهش و فناوری، نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی دانشگاه ها و دستگاه های اجرایی فارس با حضورآقای یدالله رحمانی، سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری فارس، روسای دانشگاه ها و مراکز پژوهشی و جمعی از مسئولان استانی در دانشگاه شیراز گشایش یافت.
دکتر احمد عریان ،معاون پژوهش و فناوری دانشگاه شیراز گفت: این نمایشگاه در قالب ۳۷ غرفه با حضور دانشگاه ، مرکز آموزش عالی ، مرکز پژوهشی ،دستگاه اجرایی و شرکت دانش بنیان ، ۱۵ تا ۱۸ آذرماه ۹۴ ، از ساعت ۸:۳۰ تا ۱۷ به صورت یکسره در دانشکده مهندسی شیمی، نفت و گاز دانشگاه شیراز واقع در خیابان ملاصدرا دایر است و پذیرای عموم مردم و علاقه مندان خواهد بود.
وی ، شناسایی توانمندی های پژوهشی و فناوری مراکز تحقیقاتی، شناسانی و معرفی پژوهشگران برتر، امکان تجاری سازی یافته های پژوهشی و فناوری، فراهم ساختن فضای همکاری بین پژوهشگران و سرمایه گذاران، برگزاری ارتباط مراکز صنعتی و تولیدی با پژوهشگاه ها و نهادینه کردن پژوهش در جامعه را از جمله اهداف این نمایشگاه برشمرد.
دکتر عریان بیان داشت: همزمان با هفته پژوهش، نشست تخصصی در حوزه های آب که از اولویت های استان فارس است، با حضور دبیر ستاد توسعه فناوری های آب معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و جمعی از اساتید و صاحبنظران ، دوشنبه ۱۵ آذرماه ساعت ۱۴ در تالار دکتر مصطفوی برگزار می شود.
وی شعار امسال هفته پژوهش را ” پژوهش و فناوری؛ عزم ملی، رویکرد جهانی ” عنوان و خاطر نشان کرد: عصر دوشنبه ۱۶ آذرماه نیز مراسم تجلیل از پژوهشگران برتر استان در بخش های دانشگاهی، مراکز تحقیقاتی و پژوهشی و دستگاه های اجرایی با حضور استاندار فارس در تالار رازی دانشکده مهندسی شیمی، نفت و گاز دانشگاه شیراز برگزار خواهد شد.
گفتنی است امسال برای چهاردهمین سال متوالی، مراسم هفته پژوهش از ۱۴ تا ۱۸ آذرماه با حضور دانشگاه ها و دستگاه های مختلف اجرایی استان فارس برگزار می شود.

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست