آخرین اخبار

گشایش نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی استان فارس

نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی  در دانشگاه شیراز
نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی استان فارس در دانشگاه شیراز برگزار شد…

همزمان با آغاز هفته پژوهش و فناوری، نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی دانشگاه ها و دستگاه های اجرایی فارس با حضورآقای یدالله رحمانی، سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری فارس، روسای دانشگاه ها و مراکز پژوهشی و جمعی از مسئولان استانی در دانشگاه شیراز گشایش یافت.
دکتر احمد عریان ،معاون پژوهش و فناوری دانشگاه شیراز گفت: این نمایشگاه در قالب ۳۷ غرفه با حضور دانشگاه ، مرکز آموزش عالی ، مرکز پژوهشی ،دستگاه اجرایی و شرکت دانش بنیان ، ۱۵ تا ۱۸ آذرماه ۹۴ ، از ساعت ۸:۳۰ تا ۱۷ به صورت یکسره در دانشکده مهندسی شیمی، نفت و گاز دانشگاه شیراز واقع در خیابان ملاصدرا دایر است و پذیرای عموم مردم و علاقه مندان خواهد بود.
وی ، شناسایی توانمندی های پژوهشی و فناوری مراکز تحقیقاتی، شناسانی و معرفی پژوهشگران برتر، امکان تجاری سازی یافته های پژوهشی و فناوری، فراهم ساختن فضای همکاری بین پژوهشگران و سرمایه گذاران، برگزاری ارتباط مراکز صنعتی و تولیدی با پژوهشگاه ها و نهادینه کردن پژوهش در جامعه را از جمله اهداف این نمایشگاه برشمرد.
دکتر عریان بیان داشت: همزمان با هفته پژوهش، نشست تخصصی در حوزه های آب که از اولویت های استان فارس است، با حضور دبیر ستاد توسعه فناوری های آب معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و جمعی از اساتید و صاحبنظران ، دوشنبه ۱۵ آذرماه ساعت ۱۴ در تالار دکتر مصطفوی برگزار می شود.
وی شعار امسال هفته پژوهش را ” پژوهش و فناوری؛ عزم ملی، رویکرد جهانی ” عنوان و خاطر نشان کرد: عصر دوشنبه ۱۶ آذرماه نیز مراسم تجلیل از پژوهشگران برتر استان در بخش های دانشگاهی، مراکز تحقیقاتی و پژوهشی و دستگاه های اجرایی با حضور استاندار فارس در تالار رازی دانشکده مهندسی شیمی، نفت و گاز دانشگاه شیراز برگزار خواهد شد.
گفتنی است امسال برای چهاردهمین سال متوالی، مراسم هفته پژوهش از ۱۴ تا ۱۸ آذرماه با حضور دانشگاه ها و دستگاه های مختلف اجرایی استان فارس برگزار می شود.

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست