اخبار اخبار ایران و جهان

وال زال

نوشته شده توسط آرش رئیس‌بهرامی

یک هواپیمای بدون سرنشین تصاویر فوق‌العاده‌ای از یکی از نادرترین حیوانات جهان گرفته است …

یک هواپیمای بدون سرنشین تصاویر فوق‌العاده‌ای از یک گوساله زال‌گونه وال که در کنار مادرش حرکت می‌کند در جنوب اقیانوس اطلس ضبط کرده است.
بعد از هشدار توریست‌های محلی، آنتون شوت ۴۲ ساله از کیپ‌تاون در آفریقای جنوبی هواپیمای خود را تعمیر کرد و به بالای درسا برای پرواز فرستاد. او فقط ۷۰۰ متر دورتر از ساحل هرمانوس یک جفت از این موجود را پیدا کرد.
شوت به اخبار کیترز می‌گوید” من واقعاً به وجد آمدم وقتی آن‌ها را در ۷۰۰ متری ساحل پیدا کردم و این اتفاق برای هرکسی که در کنار این موجودات خارق‌العاده بود می‌توانست بیفتد، این تجربه‌ای بود که می‌تواند زندگی را عوض کند”
” او همیشه با شماست و دیدن آن از زاویه هواپیما یک تجربه بسیار هیجان‌انگیز است.”
جانورانی که زالی دارند در طبیعت بسیار کمیاب هستند. این‌یک وضعیت ژنتیکی است که باعث کمتر تولید شدن ملانین، ماده‌ای که باعث ایجاد رنگ مو، چشم یا پوست می‌شود، می‌شود. جانورانی که دچار زالی هستند نمی‌توانند به‌راحتی در طبیعت روزگار بگذرانند، نداشتن رنگ‌دانه باعث می‌شود که خیلی راحت دیده شوند و همین‌طور  آن‌ها در معرض مشکلات سلامتی دیگر مثل کمبود بینایی هم هستند. درهرصورت این شبح کوچولو آماده است تا کارهای خودش را انجام دهد.
هرچند وال‌های زال‌گونه بسیار نادرند ولی این وال اولین وال زال مشاهده‌شده نیست. میگالو وال گوژپشت زال دیگری است که در سواحل استرالیا دیده می‌شود.

درباره نویسنده

آرش رئیس‌بهرامی

دیدگاه شما چیست