آخرین اخبار

به زودی بیمارستان سلول‌درمانی وارد ایران می شود

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

اولین بیمارستان سلول‌درمانی کشور و پژوهشگاه رویان در ایران ساخته شد…

پژوهشگاه رویان هشتم خرداد ماه سال ۱۳۷۰ به عنوان مرکز جراحی محدود با هدف ارائه خدمات درمانی به زوج‏های نابارور، پژوهش و آموزش در زمینه علوم باروری و ناباروری توسط زنده یاد دکتر سعید کاظمی آشتیانی و گروهی از پژوهشگران و همکارانش در جهاد دانشگاهی علوم پزشکی ایران تاسیس شد. پژوهشگاه رویان در سال‏های ۱۳۷۷ و ۱۳۸۷ به ترتیب مجوز مراکز تحقیقات علوم سلولی و مرکز تحقیقات پزشکی تولید مثل را از شورای گسترش دانشگاه‏های علوم پزشکی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دریافت کرد و آبان ماه ۱۳۸۸ شورای گسترش آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با ارتقای آن از پژوهشکده به پژوهشگاه رویان موافقت کرد.
این پژوهشگاه سه پزوهشکده زیست شناسی و فناوری سلول‌های بنیادی رویان، پژوهشکده زیست شناسی و طب تولید مثل رویان و پژوهشکده زیست فناوری را در دل خود جا داده است.
و حالا پژوهشگاه رویان ( نهاد عمومی غیردولتی) با بیش از بیست سال تلاش، که ارمغان آن، شیرینی کام ده‌ها هزار زوج نابارور، و انجام صدها طرح تحقیقاتی در حوزه‌های پیشرفته علمی نظیر پزشکی تولید مثل، زیست‌فناوری، سلول‌های بنیادی و طب ترمیمی بوده است، قصد دارد همگام با پیشرفته‌ترین کشور‌های جهان با تاسیس نخستین بیمارستان سلول‌درمانی کشور در جهت درمان بیما‌ری‌های سخت‌درمان قلبی، چشمی،‌ عصبی، عضلانی، سرطان‌ها، دیابت و … گام تازه‌ای برای کاهش دردهای هم‌وطنان بردارد.
و از هموطنان و علاقه مندان به علم خواستار همکاری در زمینه تامین بخشی از هزینه‌های ساخت و تجهیز بیمارستان و تعامل و همکاری علمی در تامین کادر پزشکی و علمی و انتقال فناوری‌های روز را دارد.
پل ارتباطی این پژوهشگاه با دوستداران این علم، پایگاه اینترنتی www.rhch.ir  و www.royaninstitute.org  است.

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست