آخرین اخبار

بزرگترین پارک فن آموز کشور در تهران به بهره برداری رسید

نوشته شده توسط زینب دبیری

پارک فن آموز شهید شهریاری که نخستین پارک فن آموز کشور است امروز در تهران به بهره برداری رسید.

یوسفعلی مرادی مدیر موسسه خدمات علمی و آموزشی رزمندگان اسلام در گفتگو با علمنا با اشاره به بهره‌برداری از نخستین پار فن‌آموز شهید شهریاری در تهران، گفت: این برنامه صبح امروز دهم آذر در دهکده مقاومت با حضور مدیر کل تکریم و الگوسازی نخبگان بنیاد ملی نخبگان، مسوول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری حضرت محمد رسول الله (ص)، جانشین سازمان بسیج دانش‌آموزی و فرهیختگان تهران بزرگ و معاون علمی و پژوهشی سازمان بسیج دانش‌آموزی و… برگزار شد.
وی افزود: این پارک بزرگترین مرکز فن‌آموز در کشور است که برای نخستین بار در کشور به صورت منسجم و منظم راه‌اندازی شده است.
مرادی با بیان اینکه نمونه این پارک در بسیاری از کشورهای پیشرفته دنیا مشاهده می‌شود، بیان داشت: به طور مثال در آمریکا حدود ۱۰۰ پارک فن‌آموز وجود دارد که نشان از اهمیت این پارک‌ها در ایجاد خدمات علمی و آموزشی به اقشار مختلف جامعه است.
وی با اشاره به اینکه پارک فن آموز شهید شهریاری محیطی شاد و علمی است، خاطرنشان کرد: این مکان فرصت مناسبی برای تعامل انجام آزمایش و مشاهدات علمی است.
مرادی خاطرنشان کرد: در پارک فن‌آموز تلاش می‌شود تا با ارائه جذاب پدیده‌های علمی وفناوری در قالبی ساده، جاذبه‌ای علمی در مخاطبان ایجاد کرده که خود نقش مهمی در افزایش انگیزه و علاقه‌مندی به علوم پایه و فناوری‌های نوین دارد.
وی با بیان اینکه این مرکز به شکل نوین پدیده‌های علمی و جلوه‌های فناوری را به نمایش می گذارد، اظهارداشت: این کار موجب ایجاد انگیزه آموختن در بین دانش آموزان، دانشجویان و عموم مردم شده و محرک خوبی برای تحصیل دانش آموزان و نیز مکمل خوبی برای آموزش های رسمی در مدارس و فرهنگ سازی در جامعه است.
مرادی با اشاره به اینکه این پارک در چهار گروه زیست‌شناسی، زمین شناسی و جغرافیا، شیمی و فیزیک فعالیت می‌کند، خاطرنشان کرد: در حال حاضر بخش فیزیک که شامل دستگاه‌های اپتیک، نور، لیزر، شکست نور، خطای دید انسانی و … است راه‌اندازی شده است.
وی ادامه داد: در تلاش هستیم تا در آینده نزدیک با همت دوستان بخش‌های شیمی و زمین شناسی این پارک را راه‌اندازی کنیم، در نظر است که برای بخش زمین‌شناسی این پارک از مباحث فوق‌العاده جذاب استفاده شود.

درباره نویسنده

زینب دبیری

دیدگاه شما چیست