آخرین اخبار

اولین کنفرانس بین المللی گرد و غبار در جنوب ایران

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

اولین کنفرانس بین المللی گرد و غبار در دانشگاه شهید چمران اهواز برگزار می شود…

دکتر احمد لندی، دبیر اولین کنفرانس بین المللی گرد و غبارگفت: فراوانی وقوع طوفان‌های گردو غبار و گسترش آنها  از غرب و جنوب غرب کشور به قسمت های مرکزی ایران لزوم تبادل نظر و انتقال یافته های علمی جدید در داخل و خارج کشور را ایجاب  می کند. از این رو دانشگاه شهید چمران اهواز  در شصتمین سالگرد تاسیس خود در تاریخ ۱۴-۱۲ اسفند ماه به عنوان میزبان اولین کنفرانس بین المللی گرد و غبار از همه متخصصین، اساتید، محققین، دانشجویان، سازمانها، شرکت ها و بخش های غیر دولتی دعوت به عمل می آورد که یافته های خود را در خصوص گرد و غبار ارائه نموده و در بحث های علمی شرکت نمایند.
این کنفرانس با هدف شناسایی منابع و دلایل بروز طوفان های گردو غبار، پیامدهای طوفان های گرد و غبار، شناسایی راهکارها و شاخص های کنترل کننده گرد و غبار و پایش گرد و غبار و تدوین راهبرد و چشم انداز جامع کنترل رخداد های گرد و غبار به ویژه در منطقه خاورمیانه می باشد.
وی محورهای این کنفرانس را؛ راهکارهای کنترل منابع ایجاد طوفانهای گرد و غبار، راهکارهای مقابله با پیامدهای زیست محیطی رخدادهای گرد و غبار، راهکارهای مقابله با پیامدهای اجتماعی – اقتصادی وقایع غباری، تعیین ناهنجاریهای زیستی ناشی از بروز رخدادهای گرد و غبار در جوامع انسانی  و راهکارهای کاهش اثرات آن بر سلامت انسان اعلام کرد.
شایان ذکر است که علاقه مندان می توانند مقالات خود را تا ۱۵ آذر ماه به دبیرخانه  این دانشگاه ارسال کرده و پس ثبت نام در تاریخ ۳۰ دی ماه، ۱۲ تا ۱۴ اسفند ماه در کنفرانس شرکت کنند.

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست