فضا و نجوم گزارش تصویری

گزارش تصویری ششمین نمایشگاه صنایع هوایی و فضایی ایران

نوشته شده توسط محمدرضا رضائی

چهارم تا ششم آذر ۹۴، ششمین نمایشگاه توانمندی‌های صنایع هوایی و فضایی ایران به همت اتحادیه صنایع هوایی و فضایی و مشارکت و حمایت بیش از ۱۵۰ شرکت داخلی و خارجی فعال در این حوزه، در مرکز پشتیبانی نیروی هوایی ایران برگزار شد. این نمایشگاه چهارشنبه ۴ آذر با حضور دکتر نعمت‌زاده، وزیر صنعت به همراه سورنا ستاری، معاون فناوری ریاست جمهوری و برخی از مقامات و چهره‌های فعال در بخش دولتی و خصوصی آغاز به کار کرد.
دکتر سالاری رییس اتحادیه صنایع هوایی و فضایی در گفتگو با خبرنگار علمنا یکی از ویژگی‌های مهم نمایشگاه امسال را حضور پررنگ‌تر شرکت‌های خارجی در آن دانست. او با توجه به بهبود وضعیت روابط خارجی ایران و تعاملات ایجادشده در سطح جهانی، به حضور شرکت‌هایی از کشورهای آلمان، بلژیک، روسیه، انگلیس، چک، ایتالیا، چین و برخی از کشورهای منطقه اشاره کرد.
سالاری در پاسخ به این پرسش که شرکت‌های خارجی با چه اهدافی در ششمین نمایشگاه صنایع هوایی و فضایی شرکت کردند، گفت: این شرکت‌ها اغلب در حوزه‌های هوایی و بعضا فضایی در این نمایشگاه حضور پیدا کرده‌اند و خدمات مختلفی از قطعه‌سازی گرفته تا تعمیر و نگهداری را ارائه می‌کنند. با توجه به شرایط ویژه ایران در صنعت هوایی و فضایی، این شرکت‌ها به دنبال دسترسی به بازار این حوزه در کشور هستند.
رییس اتحادیه صنایع هوایی و فضایی با تاکید بر اینکه هنوز تحریم‌ها به خصوص در بخش هوایی به طور کامل لغو نشده است، ابراز امیدواری کرد که در آینده بتوان روابط اقتصادی و صنعتی در این حوزه را با جامعه بین‌المللی افزایش داد و بیان داشت: ما به دنبال آن هستیم در حوزه‌های فناوری تعاملاتی را با شرکت‌های خارجی داشته باشیم به شکلی که حتما در کنار هر کدام از این شرکت‌ها، یک شرکت دانش‌بنیان و توانمند داخلی نیز حتما مشارکت داده شود.
در ششمین نمایشگاه صنایع هوایی و فضایی، تولیدات و صنایع از جمله هواپیماهای سبک و فوق سبک، انواع بالگردها، پرتابگرها و قطعات مربوط به موتور هواپیماها و موشک‌ها، سازه‌های پرنده، قطعات فلزی و غیر فلزی، تجهیزات هوایی و فرودگاهی، ابزارآلات خاص هوایی، سامانه‌های الکترونیکی، اویونیکی، مخابراتی و راداری، بدنه و غیره ارائه شده است.
درطول برگزاری این نمایشگاه رونمایی‌هایی از آخرین دستاوردهای حوزه هوایی و فضایی که ۹۰ درصد توسط شرکت‌های دانش‌بنیان انجام شده و نیز قراردادها و تفاهم نامه‌هایی منعقد شد.

ششمین نمایشگاه بین المللی توانمندی های صنایع هوایی و فضایی ایران ششمین نمایشگاه بین المللی توانمندی های صنایع هوایی و فضایی ایران ششمین نمایشگاه بین المللی توانمندی های صنایع هوایی و فضایی ایران ششمین نمایشگاه بین المللی توانمندی های صنایع هوایی و فضایی ایران ششمین نمایشگاه بین المللی توانمندی های صنایع هوایی و فضایی ایران ششمین نمایشگاه بین المللی توانمندی های صنایع هوایی و فضایی ایرانششمین نمایشگاه بین المللی توانمندی های صنایع هوایی و فضایی ایران ششمین نمایشگاه بین المللی توانمندی های صنایع هوایی و فضایی ایران ششمین نمایشگاه بین المللی توانمندی های صنایع هوایی و فضایی ایران ششمین نمایشگاه بین المللی توانمندی های صنایع هوایی و فضایی ایران ششمین نمایشگاه بین المللی توانمندی های صنایع هوایی و فضایی ایران ششمین نمایشگاه بین المللی توانمندی های صنایع هوایی و فضایی ایران ششمین نمایشگاه بین المللی توانمندی های صنایع هوایی و فضایی ایران ششمین نمایشگاه بین المللی توانمندی های صنایع هوایی و فضایی ایران ششمین نمایشگاه بین المللی توانمندی های صنایع هوایی و فضایی ایران ششمین نمایشگاه بین المللی توانمندی های صنایع هوایی و فضایی ایران ششمین نمایشگاه بین المللی توانمندی های صنایع هوایی و فضایی ایران ششمین نمایشگاه بین المللی توانمندی های صنایع هوایی و فضایی ایران ششمین نمایشگاه بین المللی توانمندی های صنایع هوایی و فضایی ایران ششمین نمایشگاه بین المللی توانمندی های صنایع هوایی و فضایی ایرانششمین نمایشگاه بین المللی توانمندی های صنایع هوایی و فضایی ایران

درباره نویسنده

محمدرضا رضائی

علاقه من به علوم فضایی و نجوم از یک طرف و عشق به روزنامه‌نگاری و نویسندگی از سوی دیگر باعث شد که به سمت روزنامه‌نگاری علمی کشیده شوم. از سال ۱۳۸۵ فعالیت در مطبوعات را به طور رسمی شروع کردم و حالا این افتخار را دارم که با بهترین و معتبرترین روزنامه‌ها، نشریات و خبرگزاری‌ها همکاری می‌کنم.

دیدگاه شما چیست