آخرین اخبار

چهارمین دوره مسابقات ریخته گری دانشجویان کشور

نوشته شده توسط زینب دبیری

دانشگاه صنعتی اصفهان میزبان چهارمین دوره مسابقات ریخته گری دانشجویان کشور خواهد بود.
به گزارش خبرنگار علمنا در اصفهان؛ چهارمین دوره مسابقات سراسری ریخته‌گری دانشجویان کشور۱۸ و ۱۹ اسفندماه سال جاری به میزبانی دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار خواهد شد.
بهزاد نیرومند دبیر این دوره از مسابقات، گفت: به دنبال برگزاری نخستین دوره مسابقات سراسری ریخته‌گری دانشجویان کشور درسال ۱۳۹۰ به ابتکار، طراحی و میزبانی دانشگاه صنعتی اصفهان و متعاقب آن برگزاری موفقیت‌آمیز دوره‌های بعدی این مسابقات در دانشگاه‌های فنی شهید مهاجر اصفهان و صنعتی سهند تبریز، چهارمین دوره این رقابت ها به میزبانی دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار می‌شود.
وی افزود: برگزاری این مسابقات علاوه بر مزیت شناخت بهتر جامعه از این زمینه­ ارزشمند و مولد، بسترمناسبی برای افزایش مهارت­‌های کاربردی، ارتقاء علمی و عملی دانشجویان و آشنایی آنان با آخرین پژوهش‌­های کاربردی در حال انجام در زمینه ریخته­‌گری و انجماد فلزات در جهان فراهم خواهد آورد.
وی خاطرنشان کرد: تجربه دوره­‌های گذشته نشان می­ دهد، این مسابقات موجب افزایش آگاهی و حساسیت شرکت­ کنندگان نسبت به طراحی تکنولوژی ریخته­ گری و انجماد فلزات، تولید قطعات فلزی (آهنی و غیر آهنی) با هندسه‌ پیچیده و منطبق با نیازهای بازار، بهبود خواص قطعات تولیدی، تست‌های مخرب و غیر مخرب، بهینه­ سازی انرژی و فناوری های نو گردیده که این توانایی­ ها مورد نیاز صنعت کشور بوده و در ارتقاء کمی و کیفی تولیدات صنعتی نقش مؤثری خواهد داشت.
استاد دانشکده مهندسی مواد دانشگاه صنعتی اصفهان با بیان اهداف برگزاری مسابقات ریخته گری دانشجویان کشور، تصریح کرد: آشنایی بیشتر دانشجویان با جنبه‌های علمی و عملی ریخته گری و انجماد فلزات، تقویت روحیه کار گروهی و ایجاد انگیزه و شور و نشاط علمی در میان دانشجویان ازجمله این اهداف است.
وی ارتباط دانشجویان مهندسی دانشگاه­ های کشور با یکدیگر و تبادل اطلاعات و نظرات مفید در زمینه‌های ریخته­‌گری و انجماد فلزات، ایجاد ارتباط بین دانشجویان و صنعتگران در طول مسابقات، آشنایی بیشتر دانشجویان با فرآیند های عملی ریخته­ گری و جذب دانشجویان نخبه به این زمینه را از دیگر اهداف برگزاری این رقابت­ ها عنوان کرد.
نیرومند اضافه کرد: علاقه‌مندان به شرکت دراین رقابت‌ها بدون هیچ گونه محدودیت به لحاظ رشته تحصیلی، به منظور ثبت نام و کسب اطلاعات بیشتر حداکثر تا ۱۵ آذرماه فرصت دارند تا به وبسایت مسابقات به نشانی http://nsfc2016.ir مراجعه کنند.

درباره نویسنده

زینب دبیری

دیدگاه شما چیست