آخرین اخبار

پرداخت موبایلی پول خرد تا شهریورماه ممکن می‌شود

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

به گزارش پایگاه خبری علمنا، معاون وزیر ارتباطات از هماهنگی با بانک مرکزی و صدور دستور این بانک به ‌تمامی بانک‌ها، برای اجرای پروژه پرداخت پول خرد موبایل خبر داد.
نصرالله جهانگرد در نشست خبری با اعلام این خبر گفت: با بانک مرکزی به توافق رسیده‌ایم تا برای سهولت بیشتر مردم، امکان نقل‌وانتقال پول خرد برای خریدهای زیر ۱۰ هزار تومان نیز از طریق شبکه بانکی روی موبایل فراهم شود.
او با بیان اینکه بر اساس آمارها بیش از ۵۰ درصد پرداخت‌های خرد زیر ۱۰ هزار تومان است، افزود: بر این اساس شرایطی در حال فراهم شدن است که کاربران بتوانند این پرداخت‌ها را نیز از طریق گوشی‌های همراه خود و بدون اتصال لحظه‌ای به سیستم بانکی کشور انجام دهند؛ به‌این‌ترتیب قرار است یک حساب بانکی از سوی هر کاربر احراز شود تا پس از پرداخت‌های خرد انجام‌شده از سوی کاربر، یک گزارش کلی به سیستم بانکی ارائه شود و از حساب کاربر مبلغ تجمیع‌شده، کسر شود.
جهانگرد گفت: این سرویس در راستای اجرای موبایل بانکینگ در کشور و تسهیل خریدوفروش اینترنتی و پرداخت پول خرد از طریق موبایل صورت می‌گیرد و قرار است حداکثر تا دو ماه آینده و تا اواخر شهریورماه این پروژه برای مردم اجرایی شود.

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست