آخرین اخبار

وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و بانک ملی ایران تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند

به گزارش پایگاه خبری علمنا، با حضور دکتر محمد فرهادی وزیر علوم، تفاهم‌نامه همکاری بین وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و بانک ملی ایران به امضای دکتر عسکریان ابیانه معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم و دکتر حسین زاده رئیس هیئت‌مدیره و مدیرعامل بانک ملی رسید.
دکتر فرهادی در مراسم امضای این تفاهم‌نامه گفت: آموزش عالی در کشور گستره وسیعی دارد و شامل بیش از ۲۸۰۰ موسسه است و جمعیت دانشجویی و دانشگاهی کشور قابل‌ملاحظه است.
وی افزود: دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی و به‌ویژه مؤسسات غیردولتی و غیرانتفاعی در تکمیل فضاهای آموزشی، طرح‌های عمرانی و تجهیز آزمایشگاه‌های خود می‌توانند از تسهیلات بانک ملی ایران استفاده کنند و فعالیت‌های خود را سرعت ببخشند.
وزیر علوم با اشاره به رشد مشارکت خیرین در آموزش عالی گفت: با استفاده از تسهیلات بانکی، خیرین می‌توانند برای دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی فضاهای آموزشی، رفاهی و ورزشی احداث کنند و به‌تدریج هزینه را در قالب وام به بانک ملی ایران بازپرداخت کنند.
بر اساس این گزارش، دکتر محمدرضا حسین زاده رئیس هیئت‌مدیره و مدیرعامل بانک ملی ایران نیز در این مراسم، همکاری با وزارت علوم را کمک به رشد فرهنگ و علم در کشور دانست و گفت: بانک ملی ایران یک نهاد عمومی و متعلق به همه کشور است و حمایت از وزارت علوم نیز به‌عنوان یک نهاد ملی و عمومی در جهت منافع همه مردم است.
وی افزود: کمک به رفع نیازهای کارکنان و اعضای هیئت‌علمی، مشارکت در طرح‌های عمرانی خیرین در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی و حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان مستقر در پارک‌های علم و فناوری از محورهای حمایت بانک ملی ایران از آموزش عالی کشور است.
بر اساس این گزارش، موضوع تفاهم‌نامه همکاری وزارت علوم و بانک ملی ایران، گسترش و ارتقای کمّی و کیفی همکاری‌های فی‌مابین است. اعطای تسهیلات خرید و ساخت مسکن به اعضای هیئت‌علمی وزارت علوم، دانشگاه‌ها و مراکز پژوهش و فناوری، اعطای تسهیلات خرید خودرو و کالا و تعمیر مسکن و رفع نیازهای اساسی خانوار به اعضای هیئت‌علمی و کارکنان وزارت علوم، دانشگاه‌ها و مراکز پژوهش و فناوری از دیگر مفاد این تفاهم‌نامه است.
بر اساس این تفاهم‌نامه، بانک ملی ایران خدمات افتتاح انواع حساب‌های متمرکز بانکی و ارائه انواع خدمات بانکی، استفاده از بستر شبکه تخفیف این بانک، صدور انواع کارت‌های الکترونیکی و خدمات نوین بانکداری الکترونیک را به وزارت علوم و دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی ارائه می‌دهد.
همچنین ایجاد گیشه و باجه در محل دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی، پژوهشگاه‌ها و پارک‌های علم و فناوری به‌منظور سهولت عملیات بانکی و ارائه خدمات نوین بانکداری اینترنتی شبا، ساتنا، درگاه‌های پرداخت اینترنتی و همراه بانک، از تعهدات دیگر بانک ملی ایران در این تفاهم‌نامه است.
بر اساس این تفاهم‌نامه وزارت علوم، دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی، پژوهشگاه‌ها و پارک‌های علم و فناوری محل‌های مناسب و امکانات لازم برای ایجاد شعبه، باجه و یا گیشه بانک ملی ایران اختصاص می‌دهند.

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست