آخرین اخبار

شناسایی دانشجویان ورزشکار مستعد در دانشگاه‌ها

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا
به گزارش پایگاه خبری علمنا، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری بر شناسایی دانشجویان ورزشکار مستعد در دانشگاهها و مراکز آموزش عالی و حمایت از آنان تاکید کرد.
دکترمحمد فرهادی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در مراسم بدرقه کاروان اعزامی به رقابت های بیست و نهمین یونیورسیاد (universiad)دانشجویان جهان به چین تایپه گفت: برنامه ریزی های لازم برای حمایت از کاروان اعزامی به رقابت های یونیورساد صورت گرفته است و امیدواریم دانشجویان اعزامی بتوانند موفقیت های بیشتری نسبت به دوره های گذشته کسب کنند.
وی افزود: تاسیس فدراسیون ورزش های های دانشگاهی که با همکاری وزارت علوم و وزارت ورزش صورت گرفت یکی از اقدامات مهمی بود که در چند سال اخیر انجام شد.
وزیر علوم اظهار داشت: فدراسیون ورزش های های دانشگاهی به اداره کل تربیت بدنی سازمان دانشجویان کمک زیادی کرده است و به عنوان پل ارتباطی بین ورزش مراکز آموزش عالی و فدراسیون های ورزشی کشور فعالیت می کند.
دکتر فرهادی گفت: دانشجویان ورزشکار می توانند در زمینه تحصیل نیز موفق باشند و به عنوان عضو هیات علمی رشته های ورزشی و تربیت بدنی در دانشگاهها و مراکز آموزش عالی خدمت کنند.
وی همچنین از تصویب آیین نامه تحصیل قهرمانان ورزشی در دانشگاهها و مراکز آموزرش عالی خبر داد و گفت: این آیین نامه تصویب و ابلاغ شده و قهرمانان ورزشی می توانند از این آیین نامه استفاده کنند.

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست