آخرین اخبار

تخیل هولوگرافیکی در «هیدروژن یک»

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

به گزارش پایگاه خبری علمنا، یکی از شناخته شده‌ترین شرکت‌های جهان در زمینه تولید دوربین، وارد بازار پررونق تلفن همراه هوشمند شده است.
شرکت Red  که به ساخت دوربین‌های حرفه‌ای شهرت جهانی دارد، از برنامه جدید خود برای ورود به بازار پرسود تلفن همراه هوشمند خبر داده است. جالب اینجاست که این شرکت با دست پر وارد این کارزار شده و از محصولی منحصربفرد به نام «هیدروژن یک» رونمایی کرده است.
یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های این تلفن همراه هوشمند، نمایشگر هولوگرافیکی آن است که در حال حاضر به‌عنوان یک مفهوم جدید و نوظهور در دنیای فناوری به شمار می‌آید؛ اما شرکت Red  توانسته آن را به‌عنوان یک فناوری تجاری وارد بازار کند.
این شرکت در بیانیه‌ای اعلام کرد: به زودی دیگر نیازی نیست که برای استفاده و لذت بردن از محتوای چند بعدی از دستگاه دیگری استفاده شود. ما از فناوری نانو استفاده کرده‌ایم تا امکان استفاده از محتوای رایج دنیای دو بعدی، محتوای چند نگاهی هولوگرافیکی، محتوای دنیای سه بعدی و بازی‌های تعاملی برای کاربران فراهم شود.
این تلفن همراه هوشمند مبتنی بر سیستم عامل اندروید است. شرکت سازنده اعلام کرده که از الگوریتم به خصوصی در دل سیستم عامل آن بهره برده است که صدای استریو را به صدای چند بعدی تبدیل می‌کند.
شرکت Red  در گذشته دوربین‌های قدرتمند و حرفه‌ای شاخصی نظیر Scarlet، EPIC  و  Weapon را ارائه کرده است و به باور کارشناسان آگاه می‌توان «هیدروژن یک» را قابل رقابت و مقایسه با آن‌ها توصیف کرد.
این شرکت هنوز اطلاعات فنی روشنی درباره این تلفن همراه هوشمند ارائه نداده و به بیان نمایشگر ۵٫۷ اینچی و پورت USB-C  آن اکتفا کرده است. این محصول جدید با قیمت پایه ۱۱۹۵ دلار (برای نسخه آلومینیومی) آغاز و تا ۱۵۹۵ دلار (برای نسخه تیتانیومی) ارائه می‌شود.
تحویل «هیدروژن یک» از سه ماهه نخست سال ۲۰۱۸ آغاز می‌شود.

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست