آخرین اخبار

مراسم استقبال از تیم روبوکاپ دانشگاه آزاد برگزار شد

نوشته شده توسط تیم تحریریه علمنا

مراسم استقبال از دانشجویان افتخارآفرین دانشگاه آزاد اسلامی در مسابقات جهانی ربوکاپ ۲۰۱۷ ژاپن در ساعات پایانی روز جمعه ۱۳ مردادماه با حضور دکتر علی‌اکبر ولایتی، رئیس هیات موسس و هیات امنای دانشگاه آزاد در فرودگاه بین‌المللی امام خمینی برگزار شد.

رئیس هیات موسس و هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی در این مراسم گفت: «رتبه جمهوری اسلامی ایران در این مسابقات سال گذشته ۴ بود و امسال خوشبختانه در جایگاه دوم قرار گرفته‌ایم و نشان‌دهنده این است که ما در یک جا متوقف نشده‌ایم، بلکه هر سال بهتر از سال قبل ظاهر شده‌ایم و انشاءالله در سال‌های آینده هم رتبه بهتری در مسابقات ربوکاپ بین‌المللی به دست خواهیم آورد.»

دکتر ولایتی ادامه داد: «این مسابقات در حقیقت یک جام جهانی با موضوع ربوکاپ است. پیروزی‌هایی که به دست آمده است، حال این پیروزی در حوزه رباتیک بوده است؛ در رشته‌های دیگر چه آنهایی که سابقه طولانی دارند مانند علوم پایه، ریاضیات و فیزیک و چه در حوزه علوم جدید مانند رباتیک؛ دنیای آینده در اختیار این علوم جدید است.»
او افزود: «از ابتدایی که بنده توفیق خدمت‌گذاری در دانشگاه آزاد اسلامی را به امر مقام معظم رهبری پیدا کردم، گفتم باید بودجه پژوهش افزایش پیدا کند و این رقم خوشبختانه از ۶۰۰ به هزار میلیارد افزایش یافت که بخشی از این بودجه به جذب نخبگان اختصاص خواهد یافت.»
رئیس هیات موسس و امنای دانشگاه آزاد اسلامی در ادامه گفت: «اگر ما بخواهیم فرار مغزها را نداشته باشیم باید به این امر اهتمام جدی نماییم و زمینه‌ها را برای فعالیت نخبگان آماده کنیم. ملت ایران جزو میهن‌دوست ترین ملت‌های عالم است، شاید قدیم‌ترین فرهنگ مربوط در جهان که آثارش همچنان وجود دارد فرهنگ ایرانی با ۱۰ هزار سال سابقه است.»
دکتر ولایتی گفت: «با همه کتمان‌هایی که غربی‌ها می‌کنند، اما ما بزرگانی داشتیم که پایه‌گذار علوم پایه بودند. ما می‌بینیم که جبر هم‌چنان تحت همین نامی که برای اولین بار محمدبن موسی خوارزمی نامید، در جهان هست یا می‌بینیم هم‌چنان همان اسمی که محمدبن زکریای رازی برای الکل نهاد، همان نام عینا نام این ماده ارزشمند در جهان است. بنابراین ایران اسلامی که نقش اساسی در تمدن اسلامی و جهانی داشت دوباره جایگاه خود را به این دلیل که محیط فراهم است، به دست آورده است.»
رئیس هیات موسس و امنای دانشگاه آزاد اسلامی تاکید کرد :ما وظیفه داریم از کسانی که در حوزه علم به درجات بالا می‌رسند و از خود ترقی و فرزانگی نشان می‌دهند استقبال کنیم و اگر بتوانیم در رشته‌های دیگر هم در مسابقات جهانی شرکت کنیم و همین طور مشوق‌ها بیشتر و بیشتر شود و موجب دلگرمی نخبگان ما شود، قطعا دریغ نخواهیم کرد.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: «اینکه در ۱۰ مورد در حوزه بزرگسالان و ۹ مورد در حوزه دانش‌آموزان مقام کسب‌ کرده‌ایم، مطمئنا رقم بالایی است. خوشبختانه دانشگاه آزاد اسلامی همچون دانشگاه‌های دولتی توانست درجات خوبی به دست آورد. ما بسیار امیدواریم که دانشگاه آزاد نقش درجه اول را در سال‌های آتی در همه رشته‌ها داشته باشد. بنده اگر بضاعتی داشته باشم در خدمت ارتقای علم و به ویژه آنچه که مد نظر مقام معظم رهبری است که ارتقای علوم و عناوین دانش‌بنیان تنها راه نجات ما و ارکان اقتصاد مقاومتی است به کار خواهم گرفت.»

وی در پایان از دکتر موسی‌خانی سرپرست معاونت پژوهش و فناوری، مربیان تیم‌های ربایتیک، استاندار قزوین، رئیس واحد تبریز و ایلخچی و سایر حاضران در مراسم تشکر کرد و همچنین از حضور خبرنگاران تقدیر نمود و حضور آنها را نشان از اشتیاق خبرنگاران برای پیشرفت کشور و ارتقاء سطح علمی و اهمیت موفقیت جوانان دانست.
دکتر موسی خانی هم در سخنانی حضور دکتر ولایتی در مراسم استقبال از افتخارآفرینان جوان کشورمان و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی و برگزاری چنین برنامه ای را در فرودگاه امام خمینی (ع) به منطور استقبال و در چنین سطحی را کم نظیر دانست و آن را نشانه ای از اهتمام دکتر ولایتی و مسئولان عالی دانشگاه به رشد و ارتقاء روز افزون دانشگاه دانست و اظهار امیدواری کرد شاهد فرهنگ سازی در ارج نهادن به توفیقات افتخارآفرینان در همه عرصه ها باشیم.
وی گزارش کوتاهی از برنامه و اقدامات مربوطه در این زمینه ارائه کرد.

درباره نویسنده

تیم تحریریه علمنا

دیدگاه شما چیست