آخرین اخبار

جایزه زیست ایران به برترین‌های زیست‌فناوری اهدا می‌شود

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

به گزارش پایگاه خبری علمنا، “جایزه زیست ایران” همراه با نمایشگاه زیست‌فناوری ایران توسط ستاد توسعه زیست‌فناوری و صندوق حمایت از سرمایه‌گذاری زیست‌فناوری، در شهریور ماه ۱۳۹۶ در سطح ملی برگزار می‌شود.
چهارمین نمایشگاه ارزیابی دستاوردهای فعالان حوزه زیست‌فناوری و معرفی برترین‌های زیست‌فناوری ایران ضمن نمایش پتانسیل‌های بالقوه کشور در زمینه علم و فناوری، گامی موثر در ایجاد تحرک و رونق اقتصادی در پی خواهد داشت و این نمایشگاه با شناسایی و تشویق فعالان علم و فناوری در زمینه تبدیل علم به فناوری و در نهایت اشتغالزایی و افزایش تولید داخلی، موثر خواهد بود.
اهداف برگزاری مراسم جایزه زیست ایران عبارتند از تحقق دست‌یابی به ۳% بازار جهانی در سال ۱۴۰۴، ایجاد روحیه رقابت سالم در بین فعالان حوزه زیست‌فناوری، هدایت فعالیت‌ها به سمت اولویت‌های کشور و شناسایی، معرفی و تشویق فعالان زیست‌فناوری.
در این رقابت ملی، در هریک از حوزه‌های کشاورزی، پزشکی، صنعتی/تجهیزات/محیط زیست، برترین‌های شرکت‌ها (نوپا، تولیدی و صنعتی)، فناوری و مرکز رشد که بیشترین سهم را در اتصال حلقه‌های زنجیره ارزش زیست‌فناوری از مرحله تولید دانش تا ثروت (در عرصه‌های داخلی و بین‌المللی) داشته‌اند معرفی شده و از آن‌ها طی مراسمی با حضور مقامات بلندپایه کشور، در اختتامیه نمایشگاه زیست‌فناوری ایران با اهدای تندیس و جوایز قدردانی می‌شود.
آغاز ثبت‌نام این نمایشگاه، ۲۴ تیر ماه سال جاری بود و پایان ثبت‌نام و تکمیل پرونده برای شرکت در جشنواره نیز ۳۰ مرداد ۹۶ تعیین شده است و اسامی برگزیدگان و برترین‌ها همزمان با برگزاری نمایشگاه زیست‌فناوری در ۲۹ شهریور ماه اعلام خواهد شد.
علاقه‌مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به آدرس http://irbiotech.com مراجعه کنند.

 

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست