فناوری

حذف نرم افزار دوست داشتنی Paint از ویندوز!

نوشته شده توسط سعید بهمنی

هر چیزی پایانی دارد؛ و گاهی این پایان می‌تواند خیلی غم‌انگیز باشد.

ویندوز از زمان عرضه‌اش تاکنون، همیشه همراه با ده‌ها نرم افزار خاص عرضه شده که برخی از آن‌ها در طول این نسخه‌های متفاوت تغییراتی داشته و برخی دیگر هم به مرور حذف شده‌اند. اما در این میان چند نرم افزار ساده وجود دارد که از نسخه‌های اولیه شکل ظاهری ساده‌ای داشته و در طول این چند سال، تنها به روز رسانی های ساده‌ای را تجربه کرده‌اند.

اگر با ویندوز بزرگ شده باشید، حتما نرم افزار Paint را می‌شناسید. نرم افزاری ساده و سبک و در عین حال گاهی بسیار مفید!

شاید پیش خود بگویید که در این دورانی که انواع و اقسام نرم افزارهای بسیار پیشرفته با حجم کم و البته پرتابل در دسترس هستند، وجود برنامه ای همچون پینت به چه کار می‌آید. بله خب تا حدی درست می‌گویید، اما این را هم باید بدانیم که همیشه پایان دادن به نرم افزارهای محبوب و مفید، برای علاقه مندان به کامپیوتر و دنیا آن موضوعی غم انگیز و ناراحت کننده است.

آخرین قربانی حذف برنامه‌های مایکروسافت، کسی نیست جز Paint مظلوم و البته محبوب ویندوز! یک نرم افزار طراحی بسیار ساده که البته در طی سال‌ها، روز به روز پیشرفت کرده و امکانات جالبی به آن افزوده شده است. بر اساس آخرین اطلاع رسانی مایکروسافت، احتمالا در جدیدترین به روز رسانی ویندوز ۱۰ دیگر خبری از پینت نخواهد بود!

پینت برای اولین بار همراه با ویندوز نسخه ۱٫۰ در سال ۱۹۸۵ توسط مایکروسافت طراحی و عرضه شد. پیش از آنکه اینترنت سرعت فعلی را داشته باشد، یعنی زمان dial-up؛ یکی از راه های گذران اوقات پشت سیستم‌ها همین نرم افزارهای ساده و کم حجم بود، پینت، بازی مین روب و …

حال مایکروسافت باید در تلاش باشد، تا مردم را از بهره‌گیری ویندوز Xp و بعد هم ویندوز ۷ منصرف سازد!

درباره نویسنده

سعید بهمنی

دیدگاه شما چیست