آخرین اخبار

راه اندازی سامانه‌ جامع اولویت‌های پژوهشی کشور

نوشته شده توسط تیم رصد

به گزارش پایگاه خبری علمنا، سامانه‌ جامع اولویت های پژوهشی کشور با بیش از ۳۰۰۰۰ عنوان اولویت پژوهشی از ۵۵۵ دستگاه، راه اندازی شد.
سامانه‌ جامع اولویت های پژوهشی کشور راه اندازی شد. در این سامانه امکان مشاهده آزاد و رایگان تمام اولویت های پژوهشی دستگاههای اجرائی کشور (بیش از ۳۰۰۰۰ عنوان اولویت پژوهشی از ۵۵۵ دستگاه) و برخی از شرکت‌های دانش بنیان کشور در همه رشته های دانشگاهی از یک پنجره واحد و با قابلیت انواع مختلفی از جستجوها فراهم شده است.
پژوهشگران و محققین می توانند با تعریف پایان نامه های خود در راستای اولویت های پژوهشی دستگاههای کشور و یا شرکت‌های دانش بنیان، از مزیت های مختلف آن همچون حمایت مالی، کسر خدمت سربازی و قرار گرفتن در لیست اولویت‌های استخدامی شرکتهای دانش بنیان کشور استفاده کنند.
فارغ التحصیلان نیز می توانند طرح‌های پژوهشی دستگاه‌های کشور و شرکت‌های دانش بنیان را جستجو کرده و برای انجام آن اقدام کنند. ‌در این سامانه قابلیتی تحت عنوان ماژول «به من اطلاع بده» پیش بینی شده است که محققین می توانند به کمک آن، با تعریف برخی از کلید واژه ها، در صورت تعریف اولویت پژوهشی و یا طرح پژوهشی جدید توسط یک دستگاه دولتی‌ها و یا یک شرکت دانش بنیان، در زمینه مورد علاقه شان، از آن مطلع گردند.
همچنین، در این سامانه www.olaviatha.ir دسترسی به بانک جزوات دانشگاهی کشور نیز برای دانشجویان فراهم شده است.
منبع: مهر

درباره نویسنده

تیم رصد

دیدگاه شما چیست