آخرین اخبار

تهران؛ میزبان بزرگ ترین هیئت علمی و فناوری اتحادیه اروپا

نوشته شده توسط تیم رصد

به گزارش پایگاه خبری علمنا، دکتر حسین سالار آملی قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل اعلام کرد: بزرگ ترین هیئت علمی- فناوری اتحادیه اروپا شامل ۱۶ نفر از مسئولان علم و فناوری این اتحادیه و نمایندگانی از ۲۱ کشور اروپایی در روز های ۱۱ تا ۱۳ تیرماه به تهران می آیند.
دکتر سالار آملی با اعلام این خبر اظهار داشت: علاقه مندی کشورهای برجسته جهان برای ایجاد تعامل علمی با ایران با توجه به زیر ساخت های محکم و نظام آموزشی قوی و امنیتی کم نظیر در منطقه، روز به روزدر حال افزایش است.
وی افزود: جایگاه علمی اخیرایران با وجود داشتن ۱۴ دانشگاه برتر کشور در رتبه بندی جهانی تامسون رویترز و۱۸ دانشگاه در نظام رتبه بندی لایدن و اعلام پایگاه استنادی آی اس آی مبنی بروجود حدود ۱۲۰۰ مقاله پر استناد ایرانی در میان یک در صد برتر مقالات جهانی، نگاه های دانشمندان کشورهای مختلف را به سوی کشورمان جلب کرده است.
قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل در ادامه گفت: هیئت اتحادیه اروپا در دو نشست متفاوت شامل کار گروه مشترک ایران – اتحادیه اروپا و یک کارگاه آموزشی دو روزه حضور فعال خواهند داشت.
بررسی امکان انجام پروژه های مشترک و تبادل استاد و دانشجو، از جمله برنامه هایی است که در این ملاقات ها مورد بحث و تبادل نظر قرار می گیرد.

درباره نویسنده

تیم رصد

دیدگاه شما چیست