آخرین اخبار

تبادل و تجاری‌سازی دستاوردهای سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی امکانپذیر شد

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

به گزارش پایگاه خبری علمنا، دومین فن‌بازار ملی سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی که همزمان با دومین جشنواره ملی و کنگره بین‌المللی علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی برگزار می شود فرصتی استثنایی برای تبادل و تجاری‌سازی دستاوردهای فناورانه کشور در حوزه نوین سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی است.
همزمان با دومین جشنواره ملی و کنگره بین‌المللی علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی که در تاریخ ۲۲ الی ۲۴ تیرماه در سالن همایش های بین المللی جمهوری اسلامی ایران (سالن اجلاس سران) در تهران برگزار می شود، دومین فن‌بازار ملی سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی برگزار خواهد شد.
فن‌بازار محلی برای عرضه دستاوردهای فناورانه نزد متقاضیان و حامیان بالقوه است. بازیگران اکوسیستم نوآوری شامل عرضه‌کنندگان فناوری، متقاضیان فناوری، سرمایه‌گذاران و حامیان توسعه فناوری، و کارگزاران توسعه فناوری هستند.
بر این اساس عرضه‌کنندگان فناوری شامل دانشجویان، اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌ها، شرکت‌های دانش‌بنیان و دیگر مبتکران و مخترعان می‌توانند به عنوان «عرضه‌کنندگان فناوری»، آخرین دستاوردهای فناورانه خود را در معرض دید متقاضیان فناوری و سرمایه‌گذاران و حامیان بالقوه قرار دهند.
در این فن‌بازار، هلدینگ‌ها و شرکت‌های بزرگ و صنعتی حوزه‌های مرتبط با سلول‌های بنیادی به عنوان «متقاضیان فناوری»؛ و نمایندگان شتابدهنده‌های تخصصی، پارک‌ها و مراکز رشد، صندوق‌های توسعه فناوری و سرمایه‌گذاران خطرپذیر به عنوان سرمایه‌گذاران و حامیان بالقوه حضور خواهند داشت.
همچنین یک یا چند کارگزار باسابقه فناوری نیز به منظور تسهیل مذاکره و عقد قرارداد مابین عرضه‌کنندگان و متقاضیان فناوری در این فن‌بازار شرکت خواهند کرد و خدمات متنوعی از قبیل قیمت‌گذاری فناوری، مذاکره، امور حقوقی و عقد قرارداد و امثال آن را به طرفین ارایه خواهند داد.
علاقمندان به حضور در این فن‌بازار می‌توانند طرح خود در یکی از محورهای موضوعی زیر را در سامانه ثبت کنند تا پس از ارزیابی و تایید در فن‌بازار شرکت داده شود.
محورهای اصلی این فن بازار شامل بیوراکتورهای سلولی برای سلول های چسبنده و سلول های ایمنی، بایوپرینترهای سه‌بعدی، محیط کشت‏‌های سلولی و سرم‌های پایه انسانی، کیت های جداسازی سلول ها و دستگاه‌های جداسازی سلول، فلاسک کشت سلول‏‌های چسبنده، پردازشگر بافت جهت جدایش سلول ها است.
از دیگر این محورها می توان به سازه‌های پوستی سلولار و آسلولار، سازه های سنتتیک مهندسی بافت استخوان و غضروف، تولید ایزولاتورهای مرتبط با حوزه ی سلول/ ژن درمانی،) ایجاد بیوبانک های درمانی و تحقیقاتی در حوزه ی سلول/ ژن درمانی، خدمات پیش بالینی با شرایط GLP و یا استاندارد های سازمان غذا و دارو و نیز طراحی و ایجاد اتاق های تمیز استاندارد مستقل جهت اجاره به مراکز درمانی- تحقیقاتی اشاره کرد.
محصولاتی که تجاری‌شده و به مرحله تولید انبوه رسیده باشند، می‌توانند با رعایت ضوابط در این فن بازار ملی سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی شرکت کنند.
علاقمندان می‌توانند اطلاعات تکمیلی در خصوص فن‌بازار و فرایند ثبت نام و حضور در آن را در سایت ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی به نشانی stemcell.isti.ir  مطالعه کنند.
دومین جشنواره ملی و کنگره بین‌المللی علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی ۲۲ تا ۲۴ تیر ماه ۱۳۹۶ به همت ستاد توسعه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در سالن اجلاس سران برگزار می‌شود.

 

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست