آخرین اخبار

کتاب روند تحولات شاخص‌های علم، فناوری و نوآوری «ایران» منتشر شد

نوشته شده توسط تیم رصد

به گزارش پایگاه خبری علمنا، دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی، کتاب روند تحولات شاخص‌های علم، فناوری و نوآوری جمهوری اسلامی ایران (۱۳۹۳-۱۳۸۰) را منتشرکرد.
کتاب «روند تحولات شاخص‌های علم، فناوری و نوآوری جمهوری اسلامی ایران (۱۳۹۳-۱۳۸۰) » منتشر شد.
در این کتاب که توسط دبیر خانه شورای عالی انقلاب فرهنگی منتشر شده است، روند تحولات علمی و فناوری کشور ذیل عناوینی مانند: شاخص‌های سرمایه انسانی، شاخص‌های انتشارات علمی، شاخص‌های مشارکت بین المللی، شاخص‌های اثربخشی و شاخص‌های تامین مالی و زیر ساختی مورد بررسی قرار گرفته‌اند.
در این کتاب و در قالب بیش از ۷۰ نمودار و با استناد به آمار و ارقام منتشر شده توسط مراجع علمی ملی و بین المللی وضعیت علم و فناوری کشور و فرصت‌ها و چالش‌های این حوزه حساس و حیاتی تحلیل شده است.
محمد رضا مخبر دزفولی، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در بخشی از مقدمه این کتاب چنین نگاشته است: بدون شک تحقق اهداف اسناد بالادستی، نیازمند یک نظام جامع برای سیاستگذاری، برنامه‌ریزی، اجرایی سازی پایش، ارزیابی و نظارت مطلوب برای راهبری آن است.
این نظام قادر خواهد بود سیاستگذاران را از وضعیت موجود و چگونگی دستیابی به وضعیت مطلوب نظام علم و فناوری کشور آگاه کند تا تصمیم گیری‌های کلان کشور در این حوزه، به تحقق هر چه بهتر اهداف و راهبردها در چشم انداز و اسناد بالادستی مرتبط با علم و فناوری کشور منجر شود.
این کتاب در بهار ۱۳۹۶ و در قالب ۱۱۲ صفحه توسط دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی به زیور طبع آراسته شده و در دسترس علاقمندان قرار گرفته است.
منبع: شورای عالی انقلاب فرهنگی

درباره نویسنده

تیم رصد

دیدگاه شما چیست