آخرین اخبار

بالگرد خودکار ایرباس نخستین پرواز آزمایشی را انجام داد

نوشته شده توسط تیم رصد

به گزارش پایگاه خبری علمنا، بالگرد خودکار ساخت شرکت ایرباس نخستین پروازهای آزمایشی خود را از سر گذراند.
نسخه دموی سامانه خودکار (VSR700 Optionally Piloted Vehicle (OPV اخیرا آزمایش‌های پرواز خود را انجام داده و قرار است اولین پرواز نمونه اولیه و کامل این فناوری سال آینده انجام شود.
در پروازهای آزمایشی این بالگرد با موفقیت اوج گرفت، در هوا شناور ماند، مانورهای تثبت‌شده را اجرا کرد و در نهایت فرود آمد. یک خلبان برای اطمینان و امنیت بالگرد در کابین آن حضور داشت تا در صورت نقص عملکرد سیستم کنترل پرواز خودکار، وارد عمل شود.
بالگرد جدید با همکاری واحد بالگردسازی شرکت ایرباس به نام “بالگردهای ایرباس” (Airbus Helicopters) و شرکت هلیکوپتر گیمبال((Helicopteres Guimbal که هر دو در فرانسه هستند، در حال توسعه است. شرکت Helicopteres Guimbal  تولیدکننده بالگرد Cabri G2  حال حاضر است که بالگرد VSR700 هم در اصل بر اساس این فناوری ساخته شده است.
سیستم VSR700  قادر به حمل محموله‌هایی تا وزن ۲۵۰ کیلوگرم است و قادر خواهد بود بسته به کارکرد موردنیاز، حداقل ۱۰ ساعت در هوا بماند.
این بالگرد در اصل قرار است به عنوان یک سامانه هوایی بدون سرنشین تاکتیکی در کشتی‌ها به کار برده شود.
فناوری مزبور مجهز به چندین حسگر نوری مختلف و رادار فرود/دریایی است و می‌تواند در انجام عملیات‌های نظامی در خشکی و اجرای ماموریت‌های تفتیش و شناسایی و  نظارت بر اطلاعات (ISTAR) هم به کار رود.

درباره نویسنده

تیم رصد

دیدگاه شما چیست