آخرین اخبار

جشن انتشار ۱۰۰۰ مقاله در آزمایشگاه FACTS

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

به گزارش پایگاه خبری علمنا،محققان آزمایشگاه تحقیقاتی FACTS دانشگاه صنعتی امیرکبیر موفق به اجرا ۲۵ پروژه تحقیقاتی صنعتی، ۱۹ مورد ثبت اختراع و انتشار هزار مقاله شدند.
دانشگاه صنعتی امیرکبیر برای تسهیل این فعالیت در حوزه الکترونیک و مهندسی برق آزمایشگاه تحقیقاتی FACTS تحت نظر پروفسور گئورگ قره پتیان عضو هیات علمی دانشکده مهندسی برق دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شده است .
این آزمایشگاه در زمینه ریزشبکه‌ها، شبکه‌های هوشمند، تولیدات پراکنده، کاربرد سیستم‌های HVDC و ادوات FACTS و شبیه سازی بلادرنگ تحقیقات گسترده از طریق انجام قراردادهای تحقیقاتی با صنعت برق اجرایی کرده است که نتایج آنها منجر به چاپ بیش از هزار مقاله شده است.
به منظور گرامیداشت این موفقیت، مراسمی در دانشکده مهندسی برق دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار شد.
در این مراسم که با حضور اساتید دانشگاه و فارغ التحصیلان و دانشجویان این آزمایشگاه برگزار شد، پروفسور قره پتیان با اشاره به اهمیت نقش کار گروهی و توجه به زمینه‌های تحقیقاتی روز دنیا، ابراز امیدواری کرد که از نتایج تلاش‌های انجام شده در این آزمایشگاه در توسعه علمی کشور مورد استفاده قرار گیرد و ایده‌های مطرح شده در مقالات به ثروت ملی تبدیل شود.
چاپ این تعداد مقاله که به آنها بیش از ۵ هزار بار در سطح جهان ارجاع شده است، در رشته مهندسی برق دانشگاه‌های کشور بی نظیر است. از مجموع این ۱۰۰۰ مقاله حدود ۳۵۰ مقاله در ژورنال‌های معتبر بین المللی و داخلی و حدود ۷۰۰ مقاله در کنفراس‌ها و همایش های معتبر داخلی و بین الملل چاپ و ارایه شده است.
اجرا ۲۵ پروژه تحقیقاتی صنعتی، ۱۹ مورد ثبت اختراع و تالیف و ترجمه ۱۰ جلد کتاب از دیگر دستاوردهای تحقیقاتی این آزمایشگاه بشمار می‌رود.

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست