فناوری

مایکروسافت تبلت تاشو می‌سازد؟!

نوشته شده توسط سعید بهمنی

جدیدترین تصاویر از آخرین اختراع ثبت شده مایکروسافت نشان می‌دهد که این کمپانی بزرگ در حال طراحی و ساخت یک تبلت تاشو است که سایزی نزدیک به یک اسمارت فون دارد! اگرچه میدانیم که همیشه پتنت ها به مرحله تولید و عرضه انبوه به بازار نمی‌رسند، اما اعلام رسمی ثبت آن می‌تواند روند رو به جلوی فناوری را به ما نشان دهد.
از روی تصاویر شماتیک منتشر شده توسط این کمپانی شما می‌توانید ببینید که تا شدن این دستگاه با بهره‌گیری از یک سری لولاهای پیچیده و تنظیمات خاص اتفاق می‌افتد. در حال ۱۸۰ درجه این تبلت به صورت کاملا صاف قرار گرفته و در ۳۶۰ درجه کاملا باز می‌شود!
در تنظیمات مربوط به حالت ۱۸۰ درجه این تبلت، صفحه نمایش داخلی یک رابط کاربری خاص و مستقل را برای شما فعال می‌کند. در تنظیمات دیگر، هر صفحه نمایش به طور مجزا رابط کاربری خود را برای کاربر نشان خواهد داد. در واقع وقتی شما تنظیمات مربوط به حالت ۱۸۰ درجه را باز می‌کنید، آهن رباهای به کار گرفته شده در این تبلت کمک می‌کنند که صفحه نمایش پیش روی شما به صورت یکپارچه عمل نماید. حالت جذابی که می‌تواند در نوع خود بسیار جالب باشد.
به نظر می‌رسد که این محصول با پلتفرم ویندوز ۱۰ به بازار عرضه شود، اگرچه هنوز معلوم نیست که این تبلت عجیب و غریب تولید و وارد بازارهای جهانی شود. جالب است بدانید که پیش از این نیز مایکروسافت در سال ۲۰۰۹ طی ویدئویی اعلام کرد که یک تبلت تاشو نظیر همین محصول را طراحی نموده و قصد عرضه آن به بازار را دارد.
باید دید که آیا طلسم تولید این تبلت جالب توسط مایکروسافت بالاخره شکسته می‌شود یا خیر؟!

درباره نویسنده

سعید بهمنی

دیدگاه شما چیست