فناوری

نگاهی به کانسپت فوق‌العاده Inmotion

نوشته شده توسط سعید بهمنی

کمپانی سوئدی NEVS که با تازگی با مجموعه SAAB قطع همکاری کرده است، به تازگی اقدام به معرفی کانسپت الکتریکی InMotion کرده است! این خودروی عجیب تعریف جدیدی از محصولات برقی را ارائه می‌دهد.
با نگاهی به این خودرو می‌بینید که یک اتاق نشیمن مدولار بر روی ۴ چرخ طراحی شده است. در این خودرو هیچ کنترلی بر روی داشبورد وجود ندارد و تنظیماتی چون چیدمان صندلی‌ها، نور محیط و حتی مسائل مربوط به محیط زیست با یک برنامه متصل شده، به راحتی انجام می‌پذیرد. این کانسپت خودران می‌تواند نوع جدیدی از فضای کاری یا شخصی در آینده را برای شما تداعی کند.
با نگاهی به بدنه لوزی شکل و جنس پلاستیکی آن، در کنار فضایی که چرخ‌ها در میان آن قرارگرفته‌اند، InMotion بیشتر شبیه به یک اتاق است که توانایی حرکت دارد! اتفاقی که شاید در آینده رخ دادن آن اصلا دور از انتظار نباشد. در این خودرو، جهت بهره گیری بهتر و بیشتر از فضای موجود، پنجره ها می‌توانند تبدیل به صفحات نمایش شوند تا شما از موضوعی عقب نمانید!
با اینکه سیستم کلی این خودرو به صورت خودکار طراحی شده است، اما اگر شما بخواهید کنترل حرکت این وسیله نقلیه عجیب را در دست بگیرید، به راحتی در هر زمانی این امکان وجود دارد. بالاخره برای احتیاط بیشتر، رعایت قوانین رانندگی و یا مواقع خاص این کنترل دستی کاملا ضروری به نظر می‌رسد.
این کمپانی سوئدی، به این خودرو به عنوان یک وسیله نقلیه عمومی نگاه می‌کند. فکر کنید در آینده‌ای نزدیک، وسایل نقلیه عمومی ظاهری این چنین داشته باشند! واقعا هیجان انگیز است؛ این‌طور نیست؟!

درباره نویسنده

سعید بهمنی

دیدگاه شما چیست