پزشکی و سلامت

بزودی؛ بستنی‌هایی که دیرتر آب می‌شوند

نوشته شده توسط فاطمه مهدی پور

خبر خوشحال کننده برای عاشقان بستنی! بزودی می‌توانید در گرمای تابستان با خیال راحت بستنی میل کنید بدون اینکه از آب شدن و سریز شدن آن روی انگشتانتان نگران باشید. محققان پروتئینی را شناسایی کرده‌اند که با اضافه شدن به بستنی روند آب شدن آن را به تاخیر می‌اندازد.از این گذشته این پروتئین ظاهر نرمتر و صاف تری به بستنی داده و چربی کمتری نیز دارد.
پروتئین معجزه‌گری که مانع از جاری شدن بستنی رو انگشتان خواهد شد (BSLA (Bacterial Surface Layer A نام دارد. این پروتئین به طور طبیعی از باکتری باسیلوس سابتیلیس Bacillus subtilis تولید د و باعث تشکیل یک لایه باکتریایی محافظتی می‌شود که از قبل در موادغذایی حاوی این باکتریها مانند ناتو (غذای سنتی ژاپنی حاصل از تخمیر سویا) وجود دارد.
البته می‌توان از BSLA در صنایع غذایی کشاورزی کاربردهای متعددی داشت.دانشمندان دانشگاه‌های ادینبورگ و داندی به این نتیجه رسیده‌اند که می‌توان از این پروتئین در تولید بستنی‌هایی که نسبت به ذوب شدن مقاومت بیشتری از خود نشان می‌دهند استفاده کرد.محققان روشی برای تولید پروتئین BSLA بسط داده و ادعا کرده‌اند که بستنی حاوی این پروتئین ۳ تا ۵ سال آینده در دسترس خواهد بود. از نقطه نظر مولکولی، پروتئین مذکور به ذرات کوچک چربی و حباب‌های هوا می‌چسبد. این امر نیز باعث مقاوم‌تر شدن آن در ترکیب شده و باعث می‌شود بستنی مدت زمان طولانی‌تری جامد بماند.
این پروتئین ویژگی‌های جالب دیگری نیز دارد.اینکه بافت نرم و یکدستی به بستنی داده و مانع از تشکیل کریستال‌های یخ‌ریز می‌شود.اما ویژگی دیگر که مهمتر نیز هست به میزان چربی آن مربوط می‌شود. ساخت این نوع بستنی با پروتئین BSLA باعث کاهش میزان چربی موجود در آن می‌شود.بنابراین تولید چنین بستنی‌هایی برای عاشقان بستنی که در عین‌حال نگران تناسب اندام خود هستند نیز خبر خوشحال‌کننده‌ای خواهد بود.چون بستنی مورد نظر دیرتر آب می‌شود، نرمتر است و مهمتر از همه اینکه کالری کمتری دارد. می‌توان از این پروتئین در تهیه محصولات غذایی دیگری مانند موس شکلاتی یا سس مایونز استفاده کرده و میزان استفاده قند را کاهش داد.محققان مجذوب پتانسیل این ترکیب جدید شده‌اند که باعث بهبود روند تولید و مصرف بستنی برای تولید کننده‌ها و مصرف کننده‌ها خواهد شد.

درباره نویسنده

فاطمه مهدی پور

دیدگاه شما چیست