آخرین اخبار

مخترع ایرانی لیوان چای ساز ساخت

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

به گزارش پایگاه خبری علمنا، یک مخترع ایرانی موفق به ساخت لیوان های یکبار مصرفی شد که دوجداره است که علاوه بر نسوزاندن دست دارای سامانه چای ساز در کف آن است.
در حال حاضر برای دم آوری و مصرف چای و انواع دمنوش به صورت فوری از بسته بندی های رایج چای کیسه ای استفاده می شود که با توجه به نوع مصرف فرایند دم آوری و تنظیم رنگ دلخواه چای و دمنوش به خوبی صورت نمی گیرد.
از این رو یک مخترع ایرانی موفق به ساخت لیوان چای ساز یکبار مصرف شد تا این مشکلات برای فردی که از لیوان های یکبار مصرف برای نوشیدن چای یا دمنوش استفاده می کند ایجاد نشود.
لیوان چای ساز یکبار مصرف دوجداره است که علاوه بر نسوزاندن دست دارای سامانه چای ساز در کف آن است. در حقیقت این محصول قابلیت بسته بندی انواع چای ها و دمنوش های گیاهی را دارد.
نحوه مصرف این لیوان های چای ساز بدین گونه است که آب جوش را درون لیوان می ریزیم و بعد از ۳ دقیقه زیر لیوان را فشار می دهیم تا چای دم کشیده وارد لیوان شود.
این لیوان قابلیت تنظیم رنگ و غلظت چای را به مصرف کننده می دهد. همچنین این محصول امکان چاپ تبلیغاتی با تیراژ بسیار محدود را هم دارد. با استفاده از این محصول می توان دوبار چای یا دمنوش دم کشیده نوشید.
به گزارش علمنا، این طرح توسط پرهام اصلانی صومعه ثبت اختراع شده است.

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست