آخرین اخبار

افزایش تولید واکسن «انتروتوکسمی»

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

به گزارش پایگاه خبری علمنا، معاون تولید موسسه تحقیقات واکسن و سرم‌سازی رازی شعبه جنوب کشور(شیراز) گفت: با توجه به ظرفیت‌ها، تجهیزات و نیروهای مجرب این موسسه، در سال جاری رشد قابل توجهی در تولید واکسن‌های انتروتوکسمی پیش‌بینی می‌کنیم.
دکتر علی شیرازی‌نژاد با اشاره به اینکه موسسه رازی شعبه شیراز یکی از مراکز عمده واکسن‌های باکتریایی و ویروسی در جنوب کشور محسوب می‌شود، اظهار کرد: این شعبه از موسسه رازی قادر است واکسن‌های مورد نیاز دامپزشکی در زمینه دام و طیور را تولید کرده و استان‌های همجوار را نیز از جهت پوشش این واکسن‌ها، تحت پوشش قرار دهد.
وی افزود: با توجه به ظرفیت بالقوه‌ای که این موسسه دارد، در سال گذشته تولید واکسن‌های ویروسی نیوکاسل و آنفلوانزای طیور را شاهد بودیم که علاوه بر سقف تولیدات مشخص شده، سایر استان‌های همجوار را نیز تحت پوشش خود قرار داد.
معاون تولید موسسه رازی شعبه شیراز با اشاره به تولید واکسن‌های باکتریایی انتروتوکسمی و آگلاکسی، خاطرنشان کرد: موسسه رازی شعبه شیراز تنها تولیدکننده واکسن آگالاکسی در کشور محسوب می‌شود که نیاز کشور را با تولید این فرآورده برطرف می‌کند.
وی با بیان اینکه موسسه رازی شعبه شیراز، در سال گذشته با تولید ۲۳ میلیون دز واکسن‌های باکتریایی، سهم عمده‌ای در تولید این واکسن‌ها در کشور داشت، گفت: با توجه به ظرفیت‌ها، تجهیزات و نیروهای مجرب این موسسه، در سال جاری با رشد چشمگیری در تولید واکسن‌های انتروتوکسمی روبرو خواهیم بود.
بر اساس اعلام روابط عمومی موسسه رازی، دکتر شیرازی‌نژاد خاطرنشان کرد: در سال جاری علاوه بر تولید واکسن‌های تک گانه نیوکاسل و آنفلوانزای طیور، واکسن دوگانه نیوکاسل و آنفلوانزا را نیز تولید خواهیم کرد که علاوه بر پوشش منطقه‌ای، واکسن‌های موسسه رازی در رقابت با واکسن‌های خارجی می‌توانند ظرفیت بسیار خوبی از خود نشان دهند.

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست