آخرین اخبار

مهارت آموزی حلقه مفقوده آموزش عالی کشور

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

به گزارش پایگاه خبری علمنا، رئیس کمیته مهارتی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در مراسم افطاری در جمع مدیران دانشگاه در سازمان مرکزی دانشگاه فنی و حرفه ای با اشاره به لزوم مهارت‌آموزی در نظام آموزشی کشور خاطر نشان کرد:مهارت حلقه مفقوده آموزش عالی کشور است.
دکتر اسداله عباسی به لزوم ایجاد اشتغال بر اساس آموزش‌های مهارتی در کشور اشاره کرد و افزود: در بحث مهارت، خلئی در نظام تعلیم و تربیت، چه در نظام آموزش و پرورش و چه در آموزش‌عالی کشور وجود دارد.
حدود ۳۷درصد از فارغ‌التحصیلان در نظام آموزشی کشور، در رشته‌های مهارتی درس می‌خوانند و این آموزش می‌تواند افزایش پیدا کند؛ در همین راستا در قانون برنامه ششم توسعه افزایش آموزش‌های مهارتی گنجانده شد.
رئیس کمیته مهارتی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آموزشکده های فنی و حرفه ای  از تجهیزات به‌روزی برخوردار نیستند، تصریح کرد: درحال حاضر امکانات و تجهیزات آموزشی موجود پاسخگوی نیازهای امروز نیست لذا باید امکانات و تجهیزات آموزشی را به‌روز کرده و روی آن کار شود.
وی خاطر نشان کرد: اگر مدارک تحصیلی دانش‌آموزان و دانش‌آموختگان کشور همراه با مهارت و نیاز جامعه باشد، تعداد فارغ‌التحصیلان بیکار کاهش پیدا خواهد کرد و افراد فعال و ماهر و کسانی که قادر به تولید کار با مهارت خود هستند ،تحویل جامعه داده می‌شود.

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست