آخرین اخبار

اسامی دانشگاه‌های برتر علوم رایانه در سال ۲۰۱۷ اعلام شد

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

به گزارش پایگاه خبری علمنا، بر اساس آمار منتشره ۵۳۰ هزار شغل مستقیم و غیر مستقیم در آمریکا در ارتباط با علوم رایانه وجود دارد، اما تنها ۶۰ هزار فارغ‌التحصیل در رشته‌های مربوط به علوم رایانه وجود دارند.
در ذیل به معرفی ۵ دانشگاه برتر در زمینه علوم رایانه می‌پردازیم:
۱- موسسه فناوری ماساچوست (MIT)
این موسسه موفق شده است تا در رتبه‌بندی دانشگاه‌های علوم رایانه با کسب ۱۰۰ امتیاز، امتیازات کامل را کسب کند و در صدر این فهرست قرار بگیرد. این موسسه دارای بزرگترین گروه از دانشجویان مقطع کارشناسی در این رشته است.
۲- دانشگاه تسینگهوا  (Tsinghua)
این دانشگاه در پکن چین واقع است که در سال ۱۹۱۱ تاسیس شده است. امتیاز این دانشگاه در جدول رتبه‌بندی ۹۸٫۲ است.
۳- دانشگاه استنفورد
این دانشگاه آمریکایی حائز امتیاز ۹۶ شده است. دپارتمان علوم کامپیوتر این دانشگاه توسط طراحی یک سیستم به دانشجویان خود فرصت امتحان و تجربه شاخه‌های متفاوت را قبل از تصمیم‌گیری نهایی می‌دهد.
این دپارتمان ۹ شاخه شامل هوش مصنوعی، محاسبات زیستی (biocomputation)، مهندسی رایانه، گرافیک، اثر متقابل انسان و رایانه بر هم، اطلاعات، سیستم‌ها، تئوری و شاخه‌های غیر تخصصی برای دانشجویان پیش‌بینی کرده است.
۴- دانشگاه فناوری نانیانگ
این دانشگاه سنگاپوری ۹۵٫۳ امتیاز کسب کرد. دانشگاه فناوری نانیانگ علاوه بر این که از زیباترین دانشکده‌ها برخوردار است، دارای بهترین برنامه و دوره آموزش علوم رایانه در دنیا نیز است. برخی از دوره‌های منظم کارشناسی این دانشگاه عبارت است از مهندسی رایانه، تحلیل رایانه و داده و اقتصاد مهندسی رایانه.
۵- دانشگاه آستین – تگزاس
آخرین مورد این فهرست موفق به کسب ۹۵٫۲ امتیاز شده است. دوره علوم رایانه همانند امکانات پژوهشی این دانشگاه از کیفیت خوبی برخوردار است، به طوری که یکی از برترین‌های آمریکا است. این دانشگاه با باز گذاشتن دست دانشجویانش و پرورش خلاقیت آنان و امکاناتی نظیر تضمین آینده شغلی و بورسیه‌های تحصیلی، این امکان را به آن‌ها می‌دهد که مطالعاتشان را با علایقشان پیوند بزنند.

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست