آخرین اخبار اخبار ایران و جهان

دانشگاه شریف برای انتقال فناوری با فرانسه همکاری می‌کند

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

به گزارش پایگاه خبری علمنا، «استفان گرش» عضو هیات مدیره اتاق بازرگانی و صنعت منطقه نیس فرانسه و رئیس کمیسیون برنامه ریزی و شهرداری منطقه نیس در جنوب فرانسه، وینسنت دیوید موسس و مدیر شرکت سوفیا کانسیل که در حوزه های مختلف کسب و کار فعالیت داشته و همکاری نزدیکی با پارک علم و فناوری سوفیا آنتی پلیس بعنوان یکی از معتبرترین پارک های علم و فناوری اروپا دارند به همراه هیاتی ضمن حضور در دانشگاه صنعتی شریف و بازدید از این دانشگاه، با برخی از مسئولین دیدار داشتند.
بر اساس این گزارش، در ابتدای جلسه دکتر مختاری مدیر دفتر ارتباط با صنعت دانشگاه ضمن خیر مقدم به مهمانان، به معرفی دانشگاه و فعالیتهای پژوهشی، فعالیتهای در زمینه استارتاپ های دانشگاه شریف، شرکتهای دانش بنیان، فعالیتهای حوزه ارتباط با صنعت دانشگاه و انتقال فناوری در این دانشگاه پرداخت.
سپس آقایان گرش و دیوید به شرح فعالیتهای در حال انجام در پارک علم و فناوری سوفیا آنتی پلیس و اهداف این بازدید از ایران و دانشگاه شریف پرداختند.
گفتنی ست؛ در ادامه طرفین به شرح و بررسی نحوه ی همکاری های بیشتر و راهکارهای مشترک در زمنیه های نوآوری و انتقال فناوری پرداختند.
در پایان این جلسه این گروه از فعالیتهای دفاتر و مراکز مستقر در مجتمع خدمات فناوری دانشگاه و همچنین پژوهشکده انرژی بازدید بعمل آوردند.

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست