اخبار ایران و جهان فناوری

همکاری بین مرسدس بنز و Vivint در تولید انرژی خانه‌ها باقدرت نور خورشید

نوشته شده توسط سعید بهمنی

همان‌طور که پیش‌ازاین اعلام کردیم کمپانی خودروسازی تسلا، به‌تازگی وارد بیزنسی جدید شده و با تولید سقف‌هایی از جنس پنل های خورشیدی و همچنین باتری‌های خاص خانگی، سعی در کاهش مصرف برق و ارائه‌های فناوری‌های جدید دارد؛ اما به نظر می‌رسد که در این بازی ایلان ماسک تنها نیست.

کمپانی آلمانی مرسدس بنز روز ۵ شنبه اعلام کرد که با همکاری تیمی متخصص و شراکت با کمپانی Vivint سعی دارد تا به توسعه و راه‌اندازی پنل های خورشیدی که باتری‌هایی نیز درون خوددارند، دست بزند.

اساساً کمپانی مرسدس بنز سعی دارد تا در این پروژه از ترکیب فناوری باتری‌های محلی خود که پیش‌ازاین برای خودروهای هیبریدی‌اش استفاده می‌کرده است و پنل های خورشیدی و تجاری کمپانی Vivint استفاده کرده و نتیجه خوبی بگیرد. هر کدام از این سیستم‌ها می‌توانند سلول‌هایی با توان ۲٫۵ کیلووات انرژی را که به‌راحتی می‌توانند به طور زنجیروار در کنار یکدیگر کار کرده و ۲۰ کیلووات انرژی را بر حسب نیاز مشتری تولید کنند را پشتیبانی نمایند. اگر بخواهید بدانید که ۲۰ کیلووات انرژی چه قدر است، باید بگوییم این میزان برای روشن نگاه داشتن تمام وسایل برقی یک منزل بزرگ به صورت ۲۰ ساعت متوالی کافی است.

باتری‌های مرسدس بنز برای اولین بار در حال ارسال به کالیفرنیاست. در نیمه دوم سال جاری میلادی ساکنین کالیفرنیا می‌توانند به‌راحتی این سلول‌های ویژه را خریداری نمایند. البته این قابلیت فعلاً تنها برای مشتریان کمپانی Vivint میسر خواهد بود.

درباره نویسنده

سعید بهمنی

دیدگاه شما چیست