اخبار ایران و جهان فناوری

سقف‌های خورشیدی تسلا برای عرضه آماده شد

نوشته شده توسط سعید بهمنی

وعده‌ها کمپانی تسلا برای فروش سقف‌های خورشیدی در ماه آوریل کاملا محقق نشد اما برای عرضه آن‌ها خیلی هم نیاز به صبر کردن نخواهد بود. از همین امروز ساکنین ایالات متحده آمریکا می‌توانند سلول‌های خورشیدی تسلا را برای ابتدای تابستان سال آینده به راحتی سفارش دهند.
با اینکه قیمت این سلول‌های خورشیدی بسته به نوع خانه شما کاملا متفاوت است، اما این کمپانی تخمین زده است که خریداران معمولی برای خرید هر فوت مربع کافی است مبلغ ۲۱٫۵۸ دلار را به جای ۲۴٫۵۰ دلار پرداخت نمایند. تسلا همچنین نوعی ماشین حساب مخصوص را برای تخمین هزینه‌های واقعی زندگی شما عرضه می‌کند تا با آن بتوانید به راحتی هزینه‌های خود را مدیریت نمایید.
این ابزار، با محاسبه سایز سقف شما و قیمت برق محلی و حتی محاسبه سطح نور خورشید به شما هزینه تمام شده و میزان برق تولید را ارائه می‌کند. تسلا با این روش به شما می‌گوید که در طول زمان شما قطعا در هزینه‌های خود سرفه جویی بسیاری خواهید داشت و متوجه می‌شوید که آیا این انتخاب درست بوده است یا خیر! البته اگر مایل نیستید تا از این متد تسلا استفاده کنید نگران نباشید، مهم کیفیت و جنس این سلول‌های خورشیدی است که باید بدانید بسیار با کیفیت و خارق العاده است.
باید بپذیریم که این رویداد یکی از بزرگ‌ترین تجربیات تسلا به شمار می‌رود. این کمپانی هم‌اکنون با بهره‌گیری از باتری‌های موسوم به Powerwall و SolarCity در حوزه تأمین انرژی فعالیت‌هایی را انجام می‌دهد، اما این پروژه به کلی متفاوت بوده و تجربه جدیدی برای این کمپانی خوش نام محسوب می‌شود و تسلا سعی دارد تا انرژی خورشیدی را مستقیم به مشتریانش تحویل دهد!
باید منتظر ماند و دید که چه تعدادی از افراد و ساکنین ایالات متحده آمریکا حاضر به تست و خرید این فناوری و محصول جدید تسلا هستند، اما آنچه واضح به نظر می‌رسد این است که تسلا همیشه برای فروش محصولاتش راه و چاره خاصی پیدا می‌کند!

درباره نویسنده

سعید بهمنی

دیدگاه شما چیست