آخرین اخبار

برگزاری نخستین جشنواره طرح های فناورانه پیام نور

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

دکتر محمد علی کریمی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه پیام نور از برگزاری نخستین جشنواره ملی ایده و طرح های فناورانه دانشگاه پیام نور خبر داد.
وی گفت: نخستین جشنواره ملی ایده و طرح های فناورانه دانشگاه پیام نور با حضور ۴۰ صاحب ایده برتر و مهمانانی از معاونت علمی ریاست جمهوری، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ، وزارت صنعت و معدن و تجارت، ستاد توسعه فناوری نانو و سرمایه گذاران و حامیان این جشنواره در تاریخ ۱۰ و ۱۱ اردیبهشت ماه سال جاری با همکاری معاونت فرهنگی اجتماعی دانشجویی در سازمان مرکزی دانشگاه پیام نور برگزار خواهد شد.
دکتر کریمی ادامه داد: تا کنون بالغ بر ۱۵۰۰ ایده متشکل از ایده اساتید ،دانشجویان و کارکنان از دانشگاه پیام نور و سایر دانشگاه ها در حوزه های علوم انسانی، علوم پایه، فنی و مهندسی، فناوری اطلاعات، کشاورزی و منابع طبیعی، معماری و هنر و میان رشته ای در سامانه این جشنواره ثبت شده است.
وی تصریح کرد: ایده های دریافت شده در دو مرحله داوری اولیه شدند (۲۶ فروردین و ۲ اردیبهشت ماه) که ۴۰ ایده برتر برای رقابت به روز اول جشنواره معرفی خواهند شد.
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه پیام نور افزود: روز اول جشنواره ۴۰ ایده برتر هر کدام بین ۵ تا ۷ دقیقه داوری و در پایان روز اول از بین این ۴۰ ایده ، ۱۰ ایده برتر به روز دوم جشنواره جهت تقدیر و اهدا جوایز معرفی خواهند شد.
کریمی خاطر نشان کرد: در پایان روز اول (۱۰ اردیبهشت ماه) دو کارگاه آموزشی تخصصی (با ارائه گواهی حضور) برگزار خواهد شد. روز دوم از ساعت ۸ تا ۱۱ برنامه بازدید از نمایشگاه فن بازار را داریم و سپس از ساعت ۱۱ تا ۱۳ مراسم اختتامیه و اهدای جوایز نخستین جشنواره ملی ایده و طرح های فناورانه را برگزار خواهیم کرد.
دکتر کریمی در پایان گفت: استقبال بسیار خوب ایده پردازان و مبتکرین در ثبت و ارسال ایده، نشان از رشد چشمگیر این جشنواره ملی و نشان از توانمندی دانشگاه پیام نور در حوزه فناوری دارد. و جشنواره ایده و طرح های فناورانه دانشگاه پیام نور به نوعی مهمترین جشنواره ایده دانشگاهی بعد از جشنواره ایده وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است.

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست