آخرین اخبار

برگزاری نخستین سمپوزیوم پدافند غیر عامل در سلامت

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

اولین سمپوزیوم پدافند غیرعامل در سلامت در روز یکشنبه ۲۷ فروردین ماه ۱۳۹۶ در از ساعت ۸ الی ۱۸ توسط معاونت درمان و اداره پدافند غیرعامل دانشگاه درسالن همایش های رازی دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار می گردد .
دکتر رزاق بیات رییس اداره پدافند غیر عامل دانشگاه در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی دانشگاه گفت: با توجه به اینکه پدافند غیر عامل به عنوان یک ضرورت و اولویت در حوزه آموزش و درمان محسوب می شود ، به منظور افزایش سطح آگاهی کارکنان و لزوم آموزش در این راستا ، جلسه ای با عنوان اولین سمپوزیوم پدافند غیر عامل در سلامت برگزار می شود.
دبیر اجرایی این سپوزیوم در ادامه افزود: این جلسه جهت آموزش روسا و مدیران بیمارستانها ، مترون و سوپروایزر ها و کارشناسان بهداشتی در نظر گرفته شده است.
دکتر بیات در خصوص محورهای قابل بحث در این سمپوزیوم اظهار داشت: اولین سمپوزیوم پدافند غیر عامل به منظور آشنایی کارکنان بیمارستانها و پیشگیری از حوادث و بلایا با محوریت زیستی ، سایبری، هسته ای و شیمیایی برگزار می گردد.
وی افزود: پدافند به دو نوع کلی عامل و غیر عامل تقسیم می شود. هدف از پدافند غیر عامل در حوزه سلامت در واقع استمرار خدمات بهداشتی درمانی در مواقع بحرانی و افزایش ظرفیت ها و بکارگیری بهینه آنها با انجام آموزش و تمرینات لازم و تجهیز سیستم ها و واکنش سریع در مقابله با حوادث می باشد. دانشگاههای علوم پزشکی مسؤل حفظ سلامت مردم در شرایط عادی و بحرانی و در هر شرایطی باید استمرار چرخه بهداشت و درمان وجود داشته باشد.
دکتر بیات خاطر نشان کرد: یکی از رسالت های مهم دانشگاه علوم پزشکی تأمین فضاهای فیزیکی استاندارد، تأسیسات، تجهیزات مورد نیاز برای شرایط عادی و خاص و انجام آموزش های لازم برای نیروهای تحت پوشش می باشد که در غالب مانور ها و تمرینات انجام می شود.
دکتر توکلی دبیر علمی سمپوزیوم پدافند غیر عامل در سلامت اظهار داشت: از آنجا که بحث پدافند غیر عامل یکی از حوزه های مهم در سیاست کشوری است، به همین منظور اولین سمپوزیوم کشوری پدافند غیر عامل به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی ایران و با حضور دکتر کولیوند مدیر مرکز حوادث و فوریتهای پزشکی کشور و سردار جنگلی مسول مرکز سازمان پدافند غیرعامل کشور و دکتر حاجی میراسماعیل رییس دانشگاه و معاونین دانشگاه برگزار می شود.
مدیر مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی گفت: این جلسه با هدف آموزش و بالا بردن سطح آگاهی گروههای هدف برگزار می شود که ۳۵۰ نفر از رؤسای شبکه درمان و بهداشت، روسا و مدیران بیمارستانها، مدیران میانی ستاد و کارشناسان حوزه بیمارستانی را در بر می گیرد.

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست