آخرین اخبار

ربات پرنده قابلیت هوش مصنوعی دارد

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

محمد نوروزی سرپرست لیگ های ربات پرنده در دوازدهمین نمایشگاه ربوکاپ آزاد ۹۶ گفت:ششمین سالی است که لیگ ربات پرنده در نمایشگاه ربوکاپ آزاد ایران شرکت می کند و تا کنون پیشرفت های چشمگیری داشته است.
وی در خصوص ربات پرنده و قابلیت های این نوع ربات در عصر کنونی گفت: قابلیت این مدل ربات ها در زندگی کنونی و عصر جدید بی شمار است علاوه بر آن ربات پرنده قابلیت هوش مصنوعی،کنترل دقیق و… داشته که طی سال های اخیر پیشرفت قابل توجهی را به خود اختصاص داده است.
وی در ادامه بیان کرد:امسال ۲۳ تیم در دو لیگ مجزا به رقابت می پردازند و جدیدترین ربات های پرنده را به عرضه نمایش می گذارند.
نوروزی با اشاره به ربات پرنده ای که قابلیت نمونه برداری آب از یک نقطه و انتقال به نقطه ای دیگر دارد، افزود:ربات پرنده آتشنشان محدودیت های ترافیکی و ارتفاع ندارد از این رو صورت وقوع بروز بجران های مانند آتش سوزی به سرعت می تواند وارد ساختمان شده و عملیات آبپاشی و اطفاء حریق را انجام دهد.
سرپرست لیگ های ربات پرنده خاطر نشان کرد:با توجه به اینکه عملکرد این ربات به صورت خودکار بوده از این رو نیاز به دخالت نیروی انسانی ندارد و بعد از ورود به محل حادثه گزارش دقیقی از نقشه ساختمان تهیه می کند و حادثه با استفاده از این ربات به راحتی قابل کنترل است.
وی با بیان این مهم که می توان از این ربات برای امداد رسانی به مصدومان گرفتار در حادثه کمک کرد،گفت:ربات پرنده این قابلیت را دارد که وسایل ارتباطی را به مصدومان حادثه دیده برساند و به طور مستقیم در اطفاء حریق نقش مثبت داشته باشد.
نوروزی اظهار داشت:امروزه این ربات ها در مرزبانی،محیط زیست،نقشه برداری و امور سینمایی کاربرد فراوانی دارند چنانچه ربات پرنده وارد بازار داخلی شود سرمایه ای که از این طریق تزریق می شود باعث پیشرفت ربات ها خواهد شد.

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست