آخرین اخبار

فرودگاه امام خمینی؛ دومین قطب هوایی منطقه

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

منوچهر منطقی دبیر ستاد توسعه صنایع دانش بنیان هوایی و هوانوردی معاونت علمی گفت: یکی از اهداف کلان حوزه هوایی و هوانوردی ستاد، تبدیل فرودگاه بین‌المللی امام خمینی به دومین قطب هوانوردی در منطقه است.
دبیر ستاد توسعه صنایع دانش بنیان هوایی و هوانوردی معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری در خصوص اهداف کلان حوزه هوایی و هوانوردی بیان کرد: حضور موثر در هوانوردی جهانی با تبدیل فرودگاه بین المللی امام خمینی به دومین قطب هوانوردی در منطقه یکی از مهم ترین اهداف کلانی است که در ستاد پیگیری می شود.
وی افزود: تبدیل شدن به قطب منطقه ای و کسب جایگاه برجسته جهانی با استفاده از توان علمی و فناوری دانشگاه ها و مراکز علمی و صنعتی در زمینه های مختلف توسعه طراحی و تولید هواپیماهای جت منطقه ای ۱۰۰ و ۱۵۰ نفره و هواپیماهای هوانوردی عمومی متناسب با نیازهای کشور و بازار جهانی، طراحی و تولید بالگرد متوسط و نیمه سنگین و خدمات تعمیر و نگهداری و ارتقای هواگردها است.
منطقی همچنین ادامه داد: طراحی و تولید موتور مینی توربوجت ، توربوفن سبک ،توربوفن سنگین و توربو کمپرسورهای گازی با ظرفیت ۱ الی ۱۰ مگا وات، طراحی ، توسعه و ساخت سیستم های اویونیک و تولید علم و فناوری و تربیت منابع انسانی نیز از جمله حوزه هایی است که در اولویت کسب جایگاه برجسته جهانی در ستاد قرار دارد.
منطقی تصریح کرد: دست یابی به استاندارد ها و شاخص های ایمنی و کیفیت خدمات پروازی در سطح بالاتر از میانگین جهانی نیز از دیگر اولویت های حوزه هوایی و هوانوردی کشور است.

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست