پزشکی و سلامت

خطرات بسته بندی‌ غذاهای آماده

نوشته شده توسط تیم تحریریه علمنا

فست فود ها روز به روز جای بیشتری در فرهنگ و عادات غذایی ملل بازی می کنند و با تغییر شیوه زندگی انسان در جوامع صنعتی، به عنوان عادت تغذیه ای غالب پذیرفته شده اند. این مساله نگرانی های متخصصان سلامت و تغذیه را بر انگیخته و به یکی از چالش های بزرگ سلامت غذایی در دنیا تبدیل شده است. اما موضوع این یادداشت دقیقا به خود فست فود ها مرتبط  نیست. این بار بر اساس مطالعه‌ای که اخیراً در دانشگاه نتردام Notre Dame هلند انجام شده و در این لینک در دسترس است، خطرات کاغذهای بسته بندی فست فود ها مورد بررسی قرار گرفته است. به گفته دانشمندان در بسته بندی‌های فست­ فودها مواد شیمیایی مضری وجود دارد که می تواند به نگرانی های جدیدی در سلامت محیط زیست دامن بزند. به نظر گراهام پیسلی Graham Peaslee نویسنده این مقاله این بسته ­بندی‌ها خطرناک اند اما شاید خطر جدی‌تر زمانی رخ می‌دهد که بسته­ بندی فست ­فودها در نهایت به زباله‌ها و مواد شیمیایی تبدیل و وارد محیط زیست و آب می‌شوند.  غذاهای آماده یا فست­ فودها (fast food) امروزه جزء لاینفک برنامه غذایی روزانه اغلب ما شده‌اند. انواع ساندویچ به‌ویژه همبرگر از فست­فودهای رایج هستند. بر اساس جدیدترین مطالعات، کاغذهایی که دور این غذاها پیچیده می‌شوند و یا بسته‌هایی که آن‌ها را در بر می‌گیرند حاوی مواد شیمیایی مضر برای انسان و محیط زیست هستند.
مواد شیمیایی مدنظر مواد پرفلورو الکیل و پلی فلوروآلکیل (PFASs) هستند که برای تولید مواد مصرفی غیر چسبناک، ضدآب و ضدلک، برای نمونه موکت، لوازم منزل و پوشاک ضدآب استفاده می‌شوند. بر پایه تحقیقات قبلی میان مواد حاوی فلوئور و سرطان کلیه و بیضه، پایین بودن وزن نوزادان، بیماری تیروئید، کاهش کیفیت اسپرم و بالا رفتن فشار خون در اثر بارداری و مشکلات ایمنی در کودکان ارتباط وجود دارد. هم چنین جذب و مصرف بیش از اندازه فلوئور باعث پوسیدگی دندان، پوکی استخوان، مشکلاتی در کلیه‌ها، سیستم عصبی و ماهیچه‌ها می‌گردد. محققان بیش از ۴۰۰ نمونه بسته بندی از ۲۷ رستوران زنجیره‌ای را مورد بررسی قرار دادند. در ۳۳ درصد موارد وجود مواد فلورین ثابت شد. در رابطه با کاغذهای در تماس با مواد غذایی نیز در ۳۸ درصد کاغذهای ساندویچ‌ها و برگرها و در ۵۷ درصد بسته ­بندی‌های غذایی و بسته‌های نان، مواد شیمیایی مضر یافت شد. از دیگر سو میزان فلورین در محصولات ضد چربی بیشتر از بطری‌های نوشیدنی بود. در مجموع ۴۶ درصد کاغذهای مواد غذایی و ۲۰ درصد نمونه‌های کاغذی میزان محسوسی فلورین داشتند.
به گفته پیسلی، این که چه میزان مواد حاوی فلورین از بسته ­بندی‌های مواد غذایی وارد غذا می‌شوند، به متغیرهایی مانند نوع غذا، دمای غذا و مدت زمان باقی ماندن غذا در بسته بندی بستگی دارد. کودکان بیشتر در معرض خطر هستند زیرا غذاهای آماده زیادی مصرف می‌کنند و در مقابل اثرات سوء این مواد آسیب‌پذیرتر هستند. پیسلی معتقد است با آن که قرار گرفتن مواد غذایی در این بسته بندی‌ها خطراتی در پی دارد، اما خطر اصلی زمانی است که این مواد به زباله تبدیل شوند و مواد پرفلورو الکیل و پلی فلوروآلکیل وارد خاک و آب شوند. او معتقد است: «کسی بسته­بندی مواد غذایی را نمی‌خورد، اما پس از تجزیه‌شان، مواد شیمیایی درون آن‌ها خورده نمی­شود.» نمی‌توان کاملاً مصرف این مواد را ممنوع کرد، از جمله کاربردهای مفید آن‌ها تولید ابزارهای آتش‌نشانی است؛ اما می‌توان استفاده از آن‌ها را محدود کرد. محصولات حاوی مواد شیمیایی پرفلورینیتد (perfluorinated) دارای برچسب ویژه‌ای هستند و مصرف کنندگان باید به این برچسب‌ها توجه کنند.

درباره نویسنده

تیم تحریریه علمنا

دیدگاه شما چیست