آخرین اخبار

۵۰۰ مقاله به نوزدهمین کنگره شیمی ایران راه یافتند

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

نوزدهمین کنگره شیمی ایران ، با حضور ۷۰۰ نفر از اساتید، پژوهشگران و دانشجویان شیمی از سراسر کشور، در مجتمع فرهنگی رفاهی دانشگاه شیراز آغاز به کار کرد و به مدت ۳ روز تا ۵ اسفند ماه امسال ادامه دارد.
در آیین گشایش کنگره، دکتر مهران غیاثی از دانشگاه صنعتی اصفهان، دکتر علی اکبر موسوی از دانشگاه تهران ،‌دکتر فائزه فرزانه از دانشگاه الزهرا و دکتر هوشنگ پرهام از دانشگاه شهید چمران اهواز به عنوان ۴ پیشکسوت علم شیمی و دکتر سعید شاهرخیان از دانشگاه صنعتی شریف، ‌دکتر عبدالعلی علیزاده از دانشگاه تربیت مدرس، ‌دکتر سعید عزیزیان از دانشگاه بوعلی سینای همدان و دکتر مرتضی منتظر ظهوری از دانشگاه یاسوج به عنوان ۴ شیمیدان برجسته جوان کشور ، از طرف انجمن شیمی ایران معرفی شدند و از آنها تجلیل شد.
همچنین در این مراسم از موسسان بخش شیمی دانشگاه شیراز تقدیر گردید.
پروفسور سیدحسین موسوی پور، دبیر علمی نوزدهمین کنگره شیمی ایران هم اظهار داشت: حدود ۶۲۰ مقاله توسط دبیرخانه کنگره دریافت گردید و این مقالات با کمک ۱۳۹ داور از سراسر کشور مورد بررسی قرار گرفت.
دبیر علمی کنگره گفت: از این تعداد حدود پانصد مقاله پذیرفته شد که ۱۸۰ مقاله در محور شیمی آلی،‌۱۲۰ مقاله در بخش شیمی تجزیه می باشد و در بخش های شیمی معدنی و شیمی فیزیک هم هر کدام یک صد مقاله پذیرفته شده است.

 

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست