آخرین اخبار

دانشگاه شیراز و سیدنی استرالیا دست همکاری دادند

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

تفاهم نامه ی همکاری های علمی ، پژوهشی بین دانشگاه شیراز و دانشگاه دولتی وست سیدنی استرالیا امضا شد.
دکتر سیده زهره عظیمی فر ، مدیر امور بین الملل دانشگاه شیراز با اعلام این خبر اظهار داشت: تفاهم نامه میان دو دانشگاه شیراز با پیگیری های دکتر بابک شمشیری، رئیس دانشکده علوم تربیتی و روان شناسی دانشگاه شیراز صورت گرفت.
وی افزود: تبادل استاد و دانشجو ، گسترش اجرای طرح های علمی ، پژوهشی مشترک ، توسعه همکاری های علمی ، فرصت پیگیری مدارج بالاتر در دانشگاه وست سیدنی برای دانشجویان دانشگاه شیراز و تبادل اطلاعات و دستاوردهای علمی بین دو دانشگاه از مفاد این تفاهم نامه است.
دکتر عظیمی فر با بیان اینکه این تفاهم نامه ، افزایش سطح علمی دانشگاه را در پی دارد و بهره گیری از دانش پژوهشگران را فراهم می سازد، خاطر نشان کرد: بر اساس این تفاهم نامه ، گروه های دانشجویی از دو دانشگاه می توانند به دانشگاه دیگر اعزام شوند.
وی ادامه داد : همچنین به موجب این تفاهم نامه دانشجویان استرالیایی می توانند با سفر به ایران از امکانات آموزشی دانشگاه شیراز بهره مند شوند و در دوره های کوتاه مدت دانش افزایی زبان فارسی شرکت کنند و با فرهنگ ایران آشنا شوند و زبان فارسی را فرا گیرند.
مدیر امور بین الملل دانشگاه شیراز اظهار امیدواری کرد: انعقاد تفاهم نامه با دانشگاه وست سیدنی استرالیا بتواند دانشگاه شیراز را در اجرای هرچه بهتر رسالت اجتماعی و پاسخگویی به نیازهای جامعه یاری رساند.
دکتر عظیمی فر با اشاره به سابقه ی بین المللی دانشگاه شیراز و بیان این مطلب که بنیان دانشگاه شیراز بر اساس ارتباطات علمی بین المللی و برای حل مسائل کلان نهاده شده است؛ خاطر نشان کرد: این دانشگاه در راستای اهداف بلند مدت خود و به منظور ارتقاء سطح کمی و کیفی و جهانی نمودن ارتباطات دانشگاهی، تبادل اطلاعات با کشورهای مختلف جهان و مراکز تحقیقاتی معتبر داخل و خارج از کشور را در دستور کار دارد.
دکتر عظیمی فر خاطر نشان کرد : در دوره مدیریتی جدید دانشگاه شیراز ، بیش از ۲۰ تفاهم نامه علمی بین دانشگاه شیراز و دانشگاه های کشورهای مختلف مانند آلمان، فرانسه، ترکیه،استرالیا، ایتالیا، رومانی، کویت و عراق امضا شده و دانشگاه شیراز در انجمن بین المللی دانشگاه های جهان (IAU) مجددا عضویت یافته است.

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست