آخرین اخبار

دانشگاه پیام‌نور هاب بین‌المللی شد

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

دکتر علی اصغر رستمی ابوسعیدی رئیس دانشگاه پیام‌نور از قطعی شدن هاب بین‌المللی این دانشگاه خبر داد و گفت: با پیگیری‌های صورت گرفته و همکاری و تعامل خوب نمایندگان مجلس و دولت، دانشگاه پیام نور توانست به عنوان قطب بین‌المللی در برنامه ششم توسعه مطرح شود.
رستمی ابوسعیدی افزود: هم تاکیدات رهبر معظم انقلاب در خصوص سیاست‌های ابلاغی علم و فناوری مبنی بر حضور فعالانه در عرصه علم و دانش و همکاری با مراکز علمی و دانشگاهی جهان و هم سیاست وزارت علوم در راستای جذب دانشجوی خارجی، عزم دانشگاه پیام نور را برای حضور موثر در عرصه بین‌الملل جزم کرده است.
وی تاکید کرد: اگر بخواهیم در عرصه بین‌الملل رقابت کنیم پس باید در این عرصه حضور داشته باشیم و معنای دیپلماسی علمی نیز همین است که بتوانیم نقش موثر در عرصه بین‌الملل داشته باشیم.
رییس دانشگاه پیام نور با اشاره به ظرفیت داخلی دانشگاه پیام نور و گستردگی آن در کل کشور و همگامی کیفیت با کمیت و خصوصا ظرفیت تلویزیون تعاملی این دانشگاه، تصریح کرد: این نوید وجود دارد که دانشگاه پیام نور بتواند در عرصه بین‌الملل نیز مانند عرصه داخلی کارنامه موفقی داشته باشد.
رستمی ابوسعیدی یادآور شد: البته دانشگاه پیام نور تاکنون در عرصه بین‌المللی نیز تلاش‌های موفقیت آمیزی انجام داده که وجود ۶۴ نمایندگی در کشورهای مختلف جهان و ۱۵ واحد برون‌مرزی این دانشگاه نمونه حضور اثرگذار در عرصه بین‌المللی است.
وی خاطرنشان کرد: به طور مثال فقط در کشور افغانستان، چندین هزار نفر در همین کشور در دانشگاه پیام نور مشغول به تحصیل هستند که یک وزیر، دو والی و رئیس مبارزه با مواد مخدر این کشور فارغ‌التحصیل دانشگاه پیام نور هستند.
رئیس دانشگاه پیام نور در تشریح به تصویب رسیدن هاب بین‌المللی دانشگاه پیام نور، تصریح کرد: این قانون به دانشگاه پیام نور اجازه می‌دهد تا دانشگاه پیام نور با همکاری دانشگاه‌های بین‌المللی جذب دانشجو داشته باشد و دانشجویان بتوانند مدرک بین‌المللی از دانشگاه دریافت کنند.
دکترمحمدحسن دوگانی، معاونت حقوقی، پارلمانی و امور استان‌های دانشگاه پیام نور نیز در این خصوص گفت: نمایندگان مجلس در جریان بررسی جزئیات لایحه برنامه ششم توسعه کشور با بند (ی) ماده ۸۰ این لایحه موافقت کردند.
وی خاطرنشان کرد: در بند (ی) این ماده به دانشگاه پیام نور اجازه داده می‌شود با همکاری دانشگاه‌های معتبر بین‌المللی و دانشگاه‌های داخل نسبت به ایجاد قطب (هاب) بین‌المللی جهت ارائه آموزش‌های نیمه حضوری، باز، الکترونیکی و از راه دور اقدام کند.
بر اساس اعلام روابط عمومی دانشگاه پیام نور،  مصوبه فوق اخیرا نیز مورد موافقت شورای نگهبان قرار گرفته است و عملا به عنوان قانون در برنامه ششم توسعه کشور قرار گرفته است.

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست