آخرین اخبار

۳۷ نوآوری به مرحله سوم فستیوال صنعت پلاستیک و پلیمر رسیدند

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

بعد از اعلام فراخوان «فستیوال صنعت پلاستیک و پلیمر» بیش از ۱۰۰ اختراع و نوآوری برای عرضه در این فستیوال ثبت نام کرده‌اند و پس از ۲ مرحله ارزیابی، ۳۷ نوآوری به مرحله سوم ارزیابی‌ها وارد شده‌اند.
اکبر قنبرپور رییس مرکز فن‌بازار ملی ایران ضمن اعلام این خبر گفت: فستیوال نوآوری‌های صنعت پلاستیک و پلیمر، نهم اسفندماه سال جاری برگزار می‌شود.
به گفته وی، این برنامه ششمین رویداد در حوزه معارفه نوآوری است که توسط مرکز فن‌بازار ملی ایران و با هدف تجاری‌سازی طرح‌های نوآورانه به شیوه فروش، اعطای لیسانس و یا مشارکت در طرح ، در حوزه‌های تخصصی و کاربردی مختلف برگزار می شود.
قنبرپور با اشاره به اینکه فستیوال‌های تخصصی نوآوری با هدف کمک به تعامل صاحبان نوآوری با صاحبان سرمایه و صنعتگران طرح‌ریزی شده است بیان کرد: در هر فستیوال نوآوری، طرح‌های نوآورانه در یک حوزه تخصصی-کاربردی فراخوان شده و بعد از ارزیابی طرح‌های منتخب به صورت ارائه حضوری و باقی طرح‌ها به صورت ارائه در کتابچه نوآوری برای مخاطبین ارائه می شود.
رییس مرکز فن بازار ملی ایران مخاطبین این رویداد را سرمایه‌گذاران حقیقی و حقوقی، صنعتگران و تولیدکنندگان در حوزه تخصصی برگزاری فستیوال می‌باشند که علاقمند به سرمایه‌گذاری روی طرح‌های نوآورانه دانست.
وی توضیح داد: در واقع مرکز فن‌بازار ملی ایران به عنوان مرجع تبادلات فناوری کشور قصد دارد ضمن ایجاد فضای تعامل رودر‌رو میان صاحبان طرح‌های نوآورانه و صنعتگران با استفاده از ظرفیت کارگزاران تبادل فناوری، به توسعه تجاری‌سازی دستاوردهای صاحبان نوآوری از یک سو و رقابت‌پذیری و رشد توانمندی رقابتی شرکت‌های تولیدی و صنعتی و ایجاد ارزش افزوده از دستاوردهای علمی پژوهشی کمک کند.
قنبرپور افزود: فستیوال نوآوری‌های صنعت پلاستیک و پلیمر با محوریت طرح‌های نوآورانه بخش رنگ و رزین، لاستیک و پلاستیک،‌ روز دوشنبه مورخ ۹ اسفند ۹۵ در تهران برگزار می‌شود.
بازار دارایی فکری با انعقاد تفاهم نامه بین پارک فناوری پردیس معاونت علمی و سازمان بورس و اوراق بهادار راه اندازی شده است که از طریق برگزاری فستیوال های اختراعات، تاکنون ۸ معامله به ارزش ۵۶ میلیارد ریال منعقد شده است.

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست