آخرین اخبار

هفتمین دوره مسابقات طراحی و ساخت سامانه‌های هوافضایی

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

هفتمین دوره مسابقات طراحی و ساخت سامانه‌های هوافضایی به منظور آشنایی دانش‌آموزان و دانشجویان با فرآیندهای طراحی و ساخت سامانه‌های هوافضایی در ۴ گرایش دانشجویی و ۱۳ گرایش دانش آموزی تدارک یافته است.
رقابتهای بخش دانش آموزی این مسابقات در ۱۳ گرایش نقاشی هوافضایی، جانمایی سیستم‌ها، میکروگلایدر، موشک (راکت) با محموله‌ قابل بازیابی، هواسر (گلایدر)، هواناو (هاورکرافت)، سفینه‌ ماه‌نشین، ریزهواناو (میکروهاورکرافت)، دستاوردهای پژوهشی دانش‌آموزان، هواپیمای کاغذی، توربین بادی مینیاتوری، ریزهواسر (میکروگلایدر) و هواسر هدف‌زن (گلایدر) صورت می گیرد.
همچنین دانشجویان در چهار گرایش هواسر (گلایدر)، سفینه‌ ماه‌نشین، هواسر هدف‌زن(گلایدر) و توربین بادی مینیاتوری با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت.
تقویت بنیه علمی و دخیل کردن دانش آموزان و دانشجویان کشور در حوزه هوافضا، رشد فرهنگ عمومی مهندسی، آشنایی دانش آموزان با رشته مهندسی هوافضا، فرآیندهای طراحی و ساخت مهندسی، بروز خلاقیت‌های فردی، آشنایی با کارگروهی و ایجاد درک صحیح از استعدادها و علایق، گسترش فرهنگ کارگروهی، شناسایی طرح‌های برتر و معرفی آن به صنایع مربوطه از اهداف این مسابقه است.
علاقمندان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به نشانی الکترونیکی www.ceas.sharif.ir/asdc مراجعه کنند.

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست