آخرین اخبار

برگزاری کنفرانس آزمون های غیرمخرب در جهت بهبود ایمنی جامعه

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

فرهنگ هنرور رییس انجمن بازرسی غیر مخرب ایران گفت: هدف ما از برگزاری کنفرانس بین المللی آزمون های غیرمخرب بهبود ایمنی و سلامت جامعه هست و تلاش داریم در این راستا در جهت خدمت به جامعه گام برداریم.
فرهنگ هنرور با اشاره به کاربرد گسترده آزمون های غیرمخرب در بخش های مختلف صنعتی اظهار داشت: با استفاده از این آزمون بدون اینکه به قطعه یا دستگاهی صدمه وارد شود می توانیم آن را آزمایش کرده و از بی عیب بودن آن اطمینان پیدا کنیم. به طور خاص این روش در کارهای حساسی مثل بازرسی هواپیماها و بخش هایی از خودرو، بازرسی لوله ها و مخازن نفت و گاز، صنایع پتروشیمی و همچنین نیروگاه ها کاربرد زیادی دارد.
رییس انجمن بازرسی غیر مخرب ایران با بیان اینکه تکنیک های متنوعی در بازرسی غیر مخرب وجود دارد که در کنفرانس پیش رو به آن پرداخته خواهد شد، گفت: کنفرانس از بخش های مختلفی نظیر ارائه مقالات علمی، برگزاری نمایشگاه جانبی ، نشست ها و میزگردهای تخصصی و همچنین سخنرانی های ویژه تشکیل شده است. در حال حاضر هم ۱۲۰ چکیده برای کنفرانس دریافت کرده ایم و بیش از ۷۵ مقاله به صورت شفاهی و پوستر در چهارمین کنفرانس بین المللی انجمن آزمون های غیرمخرب ارائه خواهد شد.
هنرور با ابراز امیدواری از استقبال خوب در چهارمین کنفرانس بین المللی آزمون های غیرمخرب اظهار کرد: کنفرانس قبلی در اسفند ماه سال ۹۴ در دو روز برگزار شد و حدود ۶۰۰ نفر در این کنفرانس شرکت کردند. بیش از ۲۰ نفر نیز از کشورهای دیگر حضور پیدا کردند. امسال هم پیش بینی استقبال مشابهی در حوزه های داخلی و بین المللی داریم.
وی با تاکید بر اهمیت بررسی بحث ایمنی شهری تصریح کرد: با توجه به اتفاق اخیری که برای ساختمان پلاسکو اتفاق افتاد یکی از مواردی که بنا داریم به طور تخصصی آن را بررسی کنیم بحث ایمنی شهری است. در همین زمینه با دعوت از کارشناسان و متخصیین در قالب برگزاری نشست و میزگرد بحث تاثیر NDT بر ایمنی شهری را بررسی خواهیم کرد.
هنرور با اشاره به حمایت های بین المللی از چهارمین کنفرانس بین المللی انجمن آزمون های غیرمخرب گفت: انجمن NDT آمریکا به عنوان پرسابقه ترین انجمن در حوزه آزمون های غیرمخرب تفاهمنامه ای را با انجمن ما امضا کرده است . در عین حال کمیته بین المللی NDT که به نوعی سرپرستی کل NDT ىنیا را انجام می دهد به همراه انجمن های آزمون غیرمخرب کشورهای آلمان، برزیل و کره از برگزاری این کنفرانس توسط انجمن ما حمایت کرده است. آکادمی جهانی NDT که سال گذشته نماینده ای به کنفرانس فرستاده بود نیز حمایت معنوی خود را از برگزاری کنفرانس پیش رو اعلام کرده است.

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست