آخرین اخبار

برگزاری کنفرانس آزمون‌های غیرمخرب ایران در اسفند ماه

نوشته شده توسط تیم تحریریه علمنا

از سوی انجمن بازرسی غیر مخرب ایران (IRNDT) چهارمین کنفرانس بین المللی آزمون‌های غیرمخرب ایران در اسفندماه جاری برگزار خواهد شد.

با توجه به استقبال جامعه علمی و صنعتی کشور از سومین کنفرانس بین‌ المللی آزمون‌های غیر مخرب ایران که در اسفند ماه سال۱۳۹۴ در تهران برگزار شد، امسال چهارمین کنفرانس بین ‌المللی آزمون‌های غیر مخرب با همکاری دانشگاه‌ها، انجمن‌های همکار، سازمان‌ها و صنایع مهم مرتبط با حوزه آزمون‌های غیر مخرب برگزار می‌شود.

“آزمون‌های غیرمخرب” به مجموعه‌ای از روش‌های ارزیابی و تعیین خواص دستگاه‌ها و قطعات ساخته شده گفته می‌شود که هیچ‌گونه آسیب یا تغییری در سامانه ایجاد نکنند.

بر این اساس آزمون‌های غیرمخرب (NDT) نقش بسیار مهمی در تضمین کیفیت و ایمنی محصولات و تجهیزات دارند. با توجه به حساسیت روز افزون جامعه نسبت به ارتقا کیفیت و ایمنی خدمات و محصولات، انجمن بازرسی غیر مخرب ایران (IRNDT)، چهارمین کنفرانس بین‌المللی آزمون‌های غیر مخرب ایران (IRNDT 2017) را با هدف شناسایی و تبادل تجربیات و یافته‌های جدید در حوزه آزمون‌های غیر مخرب برگزاری می‌کند.
این کنفرانس در روزهای ۸ و ۹ اسفندماه جاری در هتل المپیک تهران و با هدف معرفی آخرین دستاوردهای علمی و فناوری در زمینه آزمون‌های غیر مخرب، فراهم کردن زمینه تبادل تجربیات علمی و فنی متخصصین دانشگاهی و صنعتی و تقویت ارتباطات بین ‌المللی مراکز علمی پژوهشی و صنعتی در زمینه آزمون‌های غیر مخرب برگزار خواهد شد.
همزمان با برگزاری این دوره از کنفرانس، کارگاه‌های آموزشی و تخصصی با هدف ارتقای سطح دانش و فناوری آزمون‌های غیر مخرب در جامعه NDT کشور و انتقال تجربیات متخصصین این حوزه به کارآموزان، دانشجویان، کارشناسان و کارکنان فعال در زمینه آزمون‌های غیر مخرب در صنایع مختلف از قبیل نفت، گاز و پتروشیمی، صنایع هوایی، صنایع دفاعی، صنایع خودرو و ریلی، صنایع انرژی و نیروگاه‌ها و صنایع ساخت و سرویس تجهیزات، بویلر، مخازن و لوله‌ها، برگزار خواهد شد.
انجمن آزمون های غیرمخرب آلمان و برزیل با ارسال نامه‌ای، حمایت رسمی خود را از برگزاری کنفرانس بین المللی آزمون‌های غیرمخرب در ایران اعلام کردند و از علاقه مندی خود برای همکاری با دوره های بعدی این کنفرانس خبر دادند.

درباره نویسنده

تیم تحریریه علمنا

دیدگاه شما چیست