آخرین اخبار

معرفی آزمایشگاه‌های برتر کشور

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

نتایج دومین ارزیابی شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بر اساس دستورالعمل ارزیابی عملکرد آزمایشگاه‌های عضو شبکه و سه شاخص اصلی «مشتری مداری»، «میزان کارکرد» و «میزان همکاری‌های شبکه‌ای» اعلام شد.
در این رتبه‌بندی، «مرکز پژوهش متالورژی رازی»، «مرکز تحقیقات فراوری مواد معدنی ایران» و «مجموعه آزمایشگاه‌های جامع تحقیقات و داروسازی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی» به ترتیب رتبه‌های اول تا سوم را به خود اختصاص دادند.
«پژوهشگاه فناوری‌های نوین علوم زیستی جهاددانشگاهی ابن‌سینا»، «پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران»، «پژو‌هشگاه مواد و انرژی»، «آزمایشگاه‌های دانشگاه صنعتی امیرکبیر»، «مجموعه آزمایشگاه‌های متالورژی سازمان جهاد دانشگاهی واحد صنعتی شریف»، «آزمایشگاه مرکزی دانشگاه فردوسی مشهد» و «آزمایشگاه‌های دانشگاه اصفهان»، به‌ترتیب در رتبه‌های چهارم تا دهم آزمایشگاه‌های برتر شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی قرار گرفتند.
در شاخص مشتری مداری و کارکرد «مرکز پژوهش متالورژی رازی» به ترتیب با کسب ۹۶/۲۰ و ۹۸/۲۸ درصد و در شاخص همکاری‌های شبکه‌ای نیز «پژوهشگاه مواد و انرژی» با ۶۳/۰۴ درصد، دارای بهترین عملکرد بوده‌اند.
شایان ذکر است این رتبه‌بندی براساس دستورالعمل ارزیابی عملکرد آزمایشگاه‌های شبکه و با توجه به سه شاخص اصلی «مشتری مداری»، «میزان کارکرد» و «میزان همکاری‌های شبکه‌ای» انجام می‌شود. هدف از این ارزیابی و رتبه‌بندی آزمایشگا‌ه‌های عضو شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی براساس شاخص‌های کمی و کیفی در بخش خدمات آزمایشگاهی، ایجاد انگیزه و تشویق آنها به منظور افزایش کمی و بهبود کیفیت خدمات است.
براساس نتایج این ارزیابی، در سال ۱۳۹۴ مراکز عضو شبکه شامل آزمایشگاه‌های دانشگاهی، مراکز تحقیقاتی و پژوهشی و دانش‌بنیان بیش از ۴۰۰ میلیارد ریال درآمد کسب کردند که این میزان در ازای ارائه بیش از ۱ میلیون خدمت به مشتریان به دست آمده است.
فهرست کامل نتایج دومین دوره ارزیابی و رتبه‌بندی مراکز عضو شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی از سایت شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی به آدرس Labsnet.ir قابل دریافت است.

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست