آخرین اخبار

برگزاری دوره توانمندسازی سرمایه‌های انسانی فناوری نانو

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

هجدهمین دوره توانمندسازی سرمایه‌های انسانی فناوری نانو به همت ستاد توسعه فناوری نانو معاونت علمی در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار می‌شود……

دوره توانمندسازی سرمایه‌های انسانی فناوری نانو با هدف ارائه آموزش‌های مورد نیاز به دانشجویان تحصیلات تکمیلی رشته‌های نانو، با گرایش‌های مختلف، برای حضور در تجارت فناوری و رسیدن از ایده تا بازار برگزار می‌شود. محتوای دوره شامل دو بخش مسابقه کسب و کار و کارگاه های آموزشی مختلف است.
در این دوره‌ها، دانشجویان با استفاده از تجارب اساتید مجرب و کارآزموده از فضای تحقیقات بنیادی به سمت تحقیقات کاربردی به منظور تجاری‌سازی هرچه بیشتر ایده‌های مطرح شده در پایان‌نامه‌های کارشناسی‌ارشد و دکتری و رسیدن به فواید کلان آن در سطح اجتماع، سوق داده می‌شوند.
از جمله مهم ترین اهداف دوره توانمندسازی سرمایه‌های انسانی فناوری نانو می توان به توانمندسازی دانشجویان برای موفقیت در جایگاه تحصیلی و شغلی، کمک به دانشجویان در انتخاب موضوعی مناسب و دارای آتیه برای پایان‌نامه، آغاز ارتباط فعالانه و مداوم ستاد با دانشجویان رشته‌ها و گرایش‌های نانو اشاره کرد.
کارگاه ها و کلاس های دوره شامل موضوع هایی چون آشنایی با پتنت و روش های مرور و جستجوی آن؛ آشنایی با کارآفرینی و روش های تجاری سازی تحقیقات دانشگاهی؛ آشنایی با ثبت، تجاری سازی، فروش پتنت؛ انتقال تجربیات کارآفرینان موفق نانویی و همچنین آشنایی با برنامه های ستاد نانو است.
مخاطبان باید دانشجویان تحصیلات تکمیلی (کارشناسی ارشد و دکتری) باشند. این دوره ها مختص رشته ها و گرایشهای نانو است. البته دانشجویان رشته های دیگر با پایان نامه نانو هم می توانند در این دوره ها شرکت کنند. لازم به ذکر است، حضور کامل (شبانه روزی) در این دوره الزامی محسوب می‌شود.
گفتنی است هجدهمین دوره توانمندسازی سرمایه‌های انسانی فناوری نانو، به همت ستاد توسعه فناوری نانو معاونت علمی از ۳ تا ۵ شهریورماه سال جاری به میزبانی دانشگاه فردوسی مشهد برگزار می‌شود.

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست