آخرین اخبار

نخستین مسابقات جام ملی “سرعت پهپادها بر بام‌ ایران”

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

اولین دوره مسابقات جام ملی سرعت پهپادها بر بام‌ایران با هدف فرهنگسازی به همت معاونت علمی و فناوری برگزار می‌شود…..

نخستین دوره مسابقات سرعت پهپادها به میزبانی دانشگاه شهرکرد و با حمایت ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش بنیان هوایی و هوانوردی معاونت علمی برگزار می گردد.
رویداد های سرعت پهپادها به طور نمونه و خاص به رقابت هایی اطلاق می شوند که در آن ها وسایل بدون سرنشین با یک پیشرانه یا بیشتر با بهره گیری از سیستم تصویری اول شخص آمیخته شده اند که به عنوان پهپاد شناخته می شوند. رالی سرعت ورزشی است با تلفیق از ربات های پرنده ،تصویر زنده و رالی این پرنده ها با سرعتی بالا.
مسابقه جام ملی سرعت پهپاد ها بر بام ایران که برای اولین بار بار حضور ۳۸ تیم از سراسر کشور برگزار می شود در نوع خود یکی از بزرگ ترین و محبوب ترین مسابقات تخصصی پهپادهاست که ۱۹ مرداد ماه امسال رسماً با رقابت شرکت کنندگان آغاز خواهد شد و تا ۲۲ مرداد ماه با برگزاری مراسم اختتامیه به کار خود پایان خواهد داد.
گفتنی است این مسابقه به مناسبت روز حمایت از صنایع کوچک، با همت و تلاش دستگاه های استانی و کشوری، نمایشگاهی در حوزه ی صنایع نوین فناور با محوریت تلفیق رباتیک و صنایع هوانوردی و با حضور شرکت های دانش بنیان داخلی تدارک دیده شده تا فرصتی برای ایجاد ارتباط میان پایگاه های علمی پژوهشی کشور و صنایع فناور و پیشرو در این حوزه باشد.
علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند از طریق وبسایت این رویداد اطلاعات لازم را دریافت کنند.

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست