آخرین اخبار

تهران میزبان دانشمندان برتر جهان در کنگره یوسرن

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

نخستین کنگره شبکه جهانی آموزش و پژوهش های علمی «یوسرن» به همراه اولین جشنواره «یوسرن» امسال در تهران برگزار می شود….

امروز (سه شنبه ۵ مرداد ) در نشست خبری نخستین کنگره بین المللی “یوسرن” دکتر نیما رضایی، رییس شبکه جهانی آموزش و پژوهش های علمی ‘یوسرن’ گفت: این کنگره بین المللی  ۱۸ لغایت ۲۰ آبان ماه با حضور جمعی از یک درصد دانشمندان برتر دنیا، در دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار خواهد شد.
رضایی افزود: دانشمندان برجسته از کشورهای مختلف طی برگزاری این کنگره، در موضوعات مختلف اعم از ژنتیک، علوم پزشکی، ریاضیات، شیمی فیزیک و روانشناسی سخنرانی خواهند کرد.
رییس شبکه جهانی آموزش و پژوهش های یوسرن ادامه داد: سلول های بنیادی، حیات در کرات، نسبیت در علم، خلاقیت و ابعاد معنوی انسان از دیگر موضوعات قابل ارائه در این کنگره است.
رضایی از محققان جوان تقاضا کرد از این فرصت نهایت بهره ببرند تا ضمن بدست آوردن آخرین دستاوردهای علمی، زمینه رشد علمی خود را فراهم کنند.
وی از برگزاری جشنواره یوسرن نیز خبر داد و گفت: این جشنواره در سومین روز کنگره برگزار می شود و در آن پنج جایزه یوسرن به پنج دانشمند برتر دنیا اهدا خواهد شد.
رضایی بیان کرد: ۵۷۳ دانشمند تمایل خود را برای دریافت این جایزه اعلام کرده اند که ۴۶ نفر آنان به مرحله دوم راه یافتند و از بین آنان پنج دانشمند برتر انتخاب خواهد شد.
وی افزود: دومین کنگره بین المللی شبکه جهانی آموزش و پژوهش های علمی سال ۲۰۱۷ میلادی در اوکراین و سومین کنگره نیز در سال ۲۰۱۸ در اتریش برگزار می شود.
یوسرن (Usern) هشت ماه قبل توسط دکتر رضایی راه اندازی شد تا با مشارکت صاحب نظران و اندیشمندان برتر جهان زمینه تبادلات علمی را گسترش دهد.
این مجموعه مورد استقبال دانشمندان برتر از اقصی نقاط جهان قرار گرفته است.

 

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست