آخرین اخبار

آغاز بکار مسابقات دانشجویی ساخت هواپیمای بدون سرنشین

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

با همکاری ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش بنیان هوایی و هوانوردی معاونت علمی؛ افتتاحیه چهارمین دوره مسابقات دانشجویی طراحی و ساخت هواپیمای بدون سرنشین برگزار شد…..

مراسم افتتاحیه چهارمین دوره مسابقات دانشجویی طراحی و ساخت هواپیمای بدون سرنشین با همکاری ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش بنیان هوایی و هوانوردی معاونت علمی در دانشگاه شریف برگزار شد.
در این مراسم، بیژن وحدتی وثوق، رییس پژوهشکده شهید رضایی، با اشاره به اهمیت برگزاری این نوع مسابقات اظهار امیدواری کرد که این مسابقات موجبات ارتباط کاربردی دانشگاه و صنعت را فراهم کند.
در ادامه این جلسه محدباقر ملائک، دبیر علمی مسابقات، در خصوص نحوه آماده سازی تیم ها برای برگزاری مسابقات مطالبی ارائه کرد و در نهایت عباس قلعه، دبیر اجرایی مسابقات، گزارشی آماری از تعداد و توزیع تیم های شرکت کننده ارائه داد.
مسابقات طراحی و ساخت هواپیمای بدون سرنشین، با همکاری ستاد هوایی و هوانوردی و پژوهشکده شهید رضایی و به منظور پیشگیری از آتش سوزی جنگل ها و مراتع با منشا انسانی و یا طبیعی، همچنین محافظت از جنگل ها و محیط زیست از گزند شکارچیان غیر مجاز و قاچاقچیان چوب در حوزه های جنگلبانی و امداد و نجات طراحی و اجرا شده است.
گفتنی است در این مسابقات ۳۶ تیم از ۲۴ دانشگاه کشور حضور دارند.

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست