آخرین اخبار

تلاش دولت برای توسعه شهر الکترونیک

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

رئیس جمهور در نخستین اجلاس جهانی شوراها و شهرداران گفت: دولت برای توسعه شهر الکترونیک تلاش خواهد کرد….

صبح امروز (چهارشنبه ۳۰ تیرماه) نخستین اجلاس جهانی شوراها و شهرداران ۲۰۱۶ با حضور رئیس جمهور در برج میلاد برگزار شد.
در این مراسم رئیس جمهور با تاکید بر این که دولت برای توسعه شهر الکترونیک تلاش خواهد کرد،‌گفت: برای اداره شهرها اقدامات خوبی تا امروز صورت گرفته و اقدامات دیگری باید به کمک آن بیاید.
روحانی با تاکید بر ضرورت شکل‌گیری شهر هوشمند گفت: شهر هوشمند، شهری الکترونیک است که از ابزار فضای مجازی استفاده می‌کند.
وی افزود: باید بسیاری از سفرها، رفت‌وآمدها و صف‌های طولانی، جایش را به شبکه‌های فضای مجازی بدهد.
رئیس‌جمهور از ویژگی‌های شهر هوشمند به سلامت اداری اشاره کرد و گفت: اگر همه کارها از طریق فضای مجازی انجام شود، فساد به مراتب کاهش می‌یابد.
رئیس جمهور یکی از راه‌های برخورد با فساد را استفاده از شهر هوشمند عنوان کرد و گفت: در طول سال های اخیر به دو دلیل ارتباط شهرها به هم نزدیک شده است، از یک سو وسایل ارتباطی، شرایط گردشگری را برای همه جهانیان آسانتر کرده است و از طرف دیگر شبکه های فضای مجازی ارتباط اندیشه‌ها و نظرات را به یکدیگر نزدیک‌تر کرده و این نزدیکی انسان‌ها و افکار، پایه‌ای برای تعامل فرهنگ‌های مختلف در جوامع انسانی شده است.
روحانی یادآور شد: اگر می خواهیم از خشونت، افراطی گری و تروریسم فاصله گرفته و به یک صلح پایدار در جهان دست پیدا کنیم، راهش بالا بردن بردباری و احترام به فرهنگ یکدیگر و نزدیک تر شدن جوامع مختلف از نظر فرهنگی و سبک زندگی است.
رئیس جمهور خاطرنشان کرد: امروز ارتباط ایران در شرایط پس از برجام با کشورهای دیگر از لحاظ اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و علمی آسان‌تر و نزدیک‌تر شده و ما از این فضا برای استفاده از تجربه یکدیگر باید بهره‌برداری کنیم.

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست