آخرین اخبار

هاب ارتباطی بین‌المللی در منطقه چابهار راه اندازی می شود

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

به گفته معاون وزیر ارتباطات؛ هاب ارتباطی بین‌المللی در منطقه چابهار راه اندازی می شود……

همایش مراکز تبادل محتوای اینترنت (CDN) و اشتراک‌گذاری ترافیک صبح امروز (سه شنبه ۲۹ تیرماه) با حضور محمدجواد آذری جهرمی، معاون وزیر ارتباطات برگزار شد.
در این همایش محمدجواد آذری جهرمی با اشاره به برنامه‌های شرکت ارتباطات زیرساخت در حوزه تبادل محتوای اینترنتی،گفت: در راستای مطالبه شبکه ملی اطلاعات، افزایش سرعت و کیفیت دسترسی به محتوای فضای مجازی را برای کاربران در دستور کار قرار داده‌ایم.
وی ادامه داد: علاوه بر اینکه شاهد افزایش استفاده کاربران از محتوای داخلی هستیم، در صدد راه‌اندازی هاب ترافیکی ارتباطی و مرکز پیرینگ با همکاری چهار اپراتور بزرگ دنیا در منطقه چابهار هستیم.
مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت با اشاره به مذاکراتی که در این زمینه با چهار اپراتور بین‌المللی انجام شده است، خاطرنشان کرد: ظرف دو ماه آینده این مرکز راه‌اندازی شده و کاربران اینترنت می‌توانند این خدمات و سایر سرویس‌های بین‌المللی را با کیفیت بهتری دریافت کنند.
وی با اشاره به راه‌اندازی چهار نقطه تبادل ترافیک اینترنتی در تهران، تبریز، شیراز و مشهد که از اردیبهشت ماه تاکنون ایجاد شده است، گفت: با راه‌اندازی مراکز توزیع محتوا CDN شاهد افزایش تبادل ترافیک داخلی هستیم که این موضوع یکی از مطالبات شبکه ملی اطلاعات است.
آذری جهرمی با اشاره به تعرفه‌گذاری جدید در حوزه اینترنت گفت: از اول مرداد ماه کاربران اینترنت، خدمات اینترنتی را با تعرفه‌های جدید دریافت خواهند کرد.
معاون وزیر ارتباطات با اشاره به برنامه‌های مد نظر برای افزایش کیفیت خدمات اینترنت، گفت: با وجود اینکه قرارداد منع افشای اطلاعات عملکردی اپراتورها را داریم، اما از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی درخواست کرده‌ایم تا اجازه انتشار اطلاعات ترافیکی شبکه اپراتورهای اینترنتی را به ما بدهد.
وی اضافه کرد: به این ترتیب می‌توانیم ماتریس ترافیکی از وضعیت خدمات‌دهی اپراتورها را منتشر کنیم تا وضعیت تأخیر در سرویس‌دهی، سایر پارامترهای شبکه آنها برای کاربران مشخص شود. به این ترتیب تمامی کاربران می‌توانند با مشاهده میزان ترافیک، اختلال و قطعی و نیز تأخیر سرویس، اپراتور مد نظر خود را انتخاب کنند.
آذری جهرمی تصریح کرد: علاوه بر انتشار لینک پارامترهای شبکه اپراتورها، قصد داریم گزارش پرداخت جریمه از سوی سرویس‌دهندگان اینترنت را نیز به صورت زنده منتشر کردیم تا تمامی اطلاعات خدمات‌دهی این اپراتورها قابل مشاهده باشد.

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست